Yükleniyor...
Son Dakika
11.9.2015

Köyceğiz 1.6 milyon süs bitkisi üretti

Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Köyceğiz Beyobası Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile Köyceğiz Beyobası’nda başlatılan “Alım Garantili Mevsimlik Süs Bitkisi” projesiyle 1 milyon 670 bin çiçek üretti.

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Köyceğiz Beyobası Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile Köyceğiz Beyobası’nda başlatılan “Alım Garantili Mevsimlik Süs Bitkisi” projesiyle 1 milyon 670 bin çiçek üretti.

 

Bu çiçeklerin Muğla genelinde park, yeşil alan, kavşak ve refüjlerde kullanılarak Muğla’yı renklendirdiğini belirtilen, Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Salih Tufan, yeni projelerin de yolda olduğunu açıkladı.

 

TUFAN, “Alım Garantili Mevsimlik Süs Bitkisi” projesiyle yüzde 90 verim alarak başarılı bir sezon geçirdiklerini kaydederek, 1 Milyon  670 bin çiçek ürettiklerini söyledi. Salih Tufan, “Bu proje Büyükşehir Belediyemizin önemli projelerinden biridir. Bu projenin ilk ayağı olan ‘Alım Garantili Mevsimlik Süs Bitkisi Üretim Projemiz’de yaz sezonunu tamamlamış bulunmaktayız. Yılda iki kere yapılan mevsimlik süs bitkisi üretimlerinde şimdi de sıra kış sezonu bitki üretimlerimizde. Tarım sektörünü tekrar canlandırmak ve ilimize yeni alternatif ürünler kazandırmak amacıyla çıktığımız yolda ilk meyvelerimizi aldık.

 

Kışlık süs bitkileri ile de tecrübelerimizi ve başarımızı pekiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu projede çalı, ibreli ve ağaç gruplarının da üretim akışına katılmasıyla projemizi en üst noktalara çıkarmayı planlıyoruz. En büyük hedefimiz tarım ve turizm dinamiklerinin birlikte yol aldığı Muğlamızda dünyanın yükselen sektörü olan süs bitkileri sektörünün oluşmasıdır. Bu amaçta Büyükşehir Belediyesi olarak tüm destek ve imkanlarımızla üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder