Yükleniyor...
Son Dakika
19.9.2015

Bitkisel Yağ Sanayicilerinden Bakan Arzu’ya ziyaret

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Helvacıgil ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Bakan Arzu, daha önce sivil toplum kuruluşlarında ve meslek örgütlerinde görev almış biri olarak sektörün sorunlarını bildiğini ve kendilerini görmekten memnuniyet duyduğunu söyledi.

 

Bakan Arzu'ya görevinde başarılar dileyerek konuşmasına başlayan  Dernek Başkanı Tahir Helvacıgil bitkisel yağ üreticilerinin talep ve sorunlarını iletti. Yağ sanayicileri olarak markalarının kendileri için "aileden birisi kadar önemli" olduğunu, mevzuata uygun üretim yapan sanayicinin ayakta kalabilmesi için desteklenmesi gerektiğini belirten Başkan Helvacıgil bu nedenle  bitkisel yağlarda tağşişin önüne geçmek için,  tağşiş yapan ve satanlara daha etkin yaptırımlar uygulanmasını beklediklerini ifade etti.  

 

Dernek olarak yağlı tohumların stratejik ürün ilan edilmesini talep ettikleri söyleyen Başkan Helvacıgil, bakanlığın aspir üretimine verdiği desteğin üretime çok katkısı olduğunu ve  ayçiçeğinin aynı şekilde desteklenmesini istedikleri dile getirdi.

 

Bakan Arzu da sektörü rahatlatacak çözümleri birlikte üreteceklerini ancak bunun bir süreç olduğunu söyledi.  Bir takım çalışmaların üreticiden tüketiciye uzanan bir zincir olduğunu ve denge içinde yürütmek durumunda olduklarını ifade eden Bakan Arzu, bürokratlarıyla birlikte sektörün yanında olduğunu ifade etti. Miras yoluyla arazi bölünmesi ve arazi parçalılığı gibi Türkiye'nin tarımdaki temel sorunlarının büyük bir kısmının çözüldüğünü hatırlatan Bakan Arzu çalışmalarının devam ettiğini vurguladı.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder