Yükleniyor...
Son Dakika
25.10.2015

Kılıçdaroğlu: Hollanda'dan neyimiz eksik?

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Hollanda'nın yıllık tarım ürünü ihracatının 130 milyar dolar olduğunu bizimse 12 milyar dolarda kaldığımızı söyleyerek " Neyimiz eksik?" dedi.

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Sakarya'da halka hitap etti. Burada yaptığı konuşmada "Hollanda’dan neyimiz eksik?" diye sordu. 

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Hollanda'nın yıllık tarım ürünü ihracatının 130 milyar dolar olduğunu vurgulayarak, "Biz, 12 milyar dolar. Neyimiz eksik? Güneşimiz var, yağmurumuz var, toprağımız var üstelik bereketli insanımız var çalışacak. Neyimiz eksik?” dedi.

 

Kılıçdaroğlu, çiftçinin ekmediği takdirde kimsenin karnının doymayacağını, toprağın her yerde stratejik olduğunu söyledi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sakarya'da gerçekleştirdiği konuşmasında tarımla ilgili şunları kaydetti:

 

"Bir Allah'ın kulu çıksın desin ki 'şu sorunu çözdüler, işsizliği çözdüler' desin, 'çiftçi ektiği ürünün karşılığını alıyor' desinler. 'Besiciler, besledikleri hayvanı sattıkları zaman alın terinin karşılığını alıyor' desinler. 'Fındık üreticisi alın terinin karşılığını alıyor' desinler.

 

'Çay üreticisi alıyor' desinler. 'Esnaf rahat ediyor, gelir elde ediyor' desinler. 'Türkiye'nin ihracatı sürekli artıyor' desinler. Hiçbirisi yok bunların, hiçbirisi. O zaman ben sizden yetki istiyorum. Ben öyle 13-14 yıl öyle bir yetki de istemiyorum. Ben sizden 4 yıl yetki istiyorum. 4 yıl yetki verin, bu ülke nasıl yönetilirmiş dünyaya göstereyim.”

 

Seçim otobüsüyle Sakarya'nın Karasu ilçesinin Yuvalıdere Mahallesi'ne gelen Kılıçdaroğlu, burada halkı selamladı, otobüsten inerek traktör römorkunda kurulan yer sofrasında simit yedi, çay içti. 

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder