Yükleniyor...
Son Dakika
25.10.2015

Organik Bal Üreticisi Sertifikalarını Aldı

Mersin ve ilçelerinde organik bal üreten 10 arıcıya düzenlenen törenle sertifikaları verildi. Üreticilere proje kapsamında ayrıca 50 adet kovan, 1 adet bal süzme makinası, 1 adet bal dinlendirme kazanı, organik petek ve ilaç alımı gerçekleştirildi.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ve Mersin Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yürütülen Organik Bal Üretimi Projesi kapsamında organik bal üretimini başarıyla gerçekleştiren 10 üreticiye sertifikaları İl Müdür Yardımcısı Mehmet Akbaş ve Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Murat Çelebi'nin katılımlarıyla verildi.

 

Anamur, Silifke, Mut, Erdemli, Mezitli, Yenişehir, Toroslar, Çamlıyayla ve Tarsus İlçesinde bulunan toplam 10 üreticiye proje kapsamında 50 adet kovan, 1 adet bal süzme makinası, 1 adet bal dinlendirme kazanı, organik petek ve ilaç alımı ile Kontrol ve Sertifikasyon Kuruluşu hizmet alımı gerçekleştirildi. 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder