Yükleniyor...
Son Dakika
26.11.2015

Bitki Koruma Ürünleri Bayi Veya Toptancılık Sınavı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı sınava ilişkin bir açıklama yaptı

 

Saygı değer okuyucularımız Bitki Koruma Ürünleri Bayi Veya Toptancılık Sınavına  ilişkin haberleri sizinle anbe an paylaşıyoruz. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bolu il müdürlüğü tarafından sınava ilişkin yeni bir açıklama yapıldı. Aslında açıklama bizim daha önce yayınladığımız bilgileri içeriyor. Açıklamayı aynen yayınlıyoruz:

 

26 Mart 2015 Bitki Koruma Ürünleri Bayi Veya Toptancılık Sınavı

 

Bitki koruma ürünlerinin toptan ve perakende olarak satışında kimlerin yetkili olduğu, bayi ve toptancıların sorumlulukları, depolanması ve satışlarının kontrolü ile ilgili usul ve esaslar, 5996 Sayılı “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu” ve bu Kanuna bağlı olarak çıkarılan 10.03.2011 tarih ve 27870 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ile Depolanması Hakkındaki Yönetmelik” hükümlerine göre düzenlenmektedir.

 

Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ile Depolanması Hakkındaki Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin birinci fıkrasının ( c ) bendi gereği 2016 yılında uygulanacak sınav, Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi’nce 26 Mart 2016 Cumartesi günü saat 10.00’da Ankara’da yapılacaktır.

 

Bitki Koruma Ürünleri Bayi veya Toptancı İzin Belgesi almak için Yönetmelik hükümlerine göre sınava girecek olan ziraat mühendisi, eczacı, kimya mühendisi, kimyager, bitki sağlığı ile ilgili dersleri alarak mezun olmuş tekniker veya ziraat teknisyenlerinin 23 Kasım 2015- 15 Ocak 2016 tarihleri arasında istenilen bilgi ve belgeler ile birlikte İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Bolu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü

 

 

Ulusal Tarım'ın konuya ilişkin haberleri: 

 

Bakanlığın sınav ilanı için tıklayınız:http://www.ulusaltarim.com/3025/Bitki-Koruma-Urunleri-Bayilik-veya-Toptancilik-Sinavi

 

Sınava ilişkin detaylar için tıklayınız: http://www.ulusaltarim.com/3038/Bayilik-Ve-Toptancilik-Sinavi-Detaylari

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder