Yükleniyor...
Son Dakika
26.11.2015

Tarım Arazilerinin Korunması ve Kullanımı Ele Alındı

Bolu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ayda bir kez olmak üzere düzenli olarak Köroğlu TV’de gerçekleştirdiği ve canlı yayınlanan BOLU’ DA TARIM programında tarım arazilerinin korunması ele alındı.

 

Cansu KARACA’nın sunumu yayına giren program Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürü Tarık GÜLER ve Ziraat Mühendisi Mustafa KARAKAŞ’ın katılımlarıyla gerçekleşti. Tarım arazilerinin korunması ve kullanımı konusu ile toprak ve su analiz laboratuvarının hizmetleri ele alındı.

 

Bakanlığın konu ile ilgili çalışmaları ve ilde yürütülen faaliyetler hakkında bilgi verildi. Ayrıca ilde tarım arazilerinin tarımsal ve tarım dışı kullanım taleplerinin değerlendirilmesi ile Vali Yardımcısı başkanlığında her ay toplanan Toprak Koruma Kurulu hakkında da çeşitli bilgilendirmeler yapıldı.

 

“Bolu’da Tarım” programı her ay İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün ilde yürüttüğü çalışmaları Köroğlu TV ile ekranlara taşımaya ve canlı yayında üreticilerimizle buluşmaya devam edecek.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar

  • yıldırım
    23 Mayıs 2017 Salı

    ALLAH AŞKINA:Yetkiyi ellerinde bulunduran hangi makamlarsa bağ, bahçe gibi tarım ve ziraat alanları ve çevresinde hayvan otlatılmasını engellenirse insanlar arazilerini terketmek zorunda kalmaz.Şehre göçe nisbeti ölçüsünde etki eder.110 hane bir köyde 12000 küçükbeş hayvan dağın eteklerine çekiliyor faili meçhul şekilde ekili alanlar v.b. talan ediliyor ziraatçı katilmi olsun.Büyükbaşlar ayrı bir dert.Çocukların altına bir at yanına bir it katıyor önüne bir sürü sığır gönderiyor üzerine.Çocuklar malları ormanlık alana serbest bırakıp akşama kadar talanda.Dağ köylerinin yüzde 90 nı bunu yaşıyor.ALLAH AŞKINA ALLAH AŞKINA Devlet bu TARIM ve ZİRAAT TERÖRÜNÜ önlerse küçük tarım ve ziraatçıda kendi köyünde en azından bir lokma ekmek parası kazanır.Karnın doyurur.Sırtını giydirir.YETER.YETER.YETER.YETER.DEVLETİN DEĞNEKÇİLER KADAR GÜCÜ YOKMU?????????

  • HAMDİ DAĞ
    28 Aralık 2015 Pazartesi

    Bu çalışma çok anlamlı ve önemlidir.Hükümet birçok yeni uygulamaları,denemeleri hep Bolu'dan başlatıyor.Bu pilot çalışmanın da yapılması sürdürülebilir tarım prensipleri içinde yürütülmeli ve uygulanmalıdır diye düşünüyorum,öneriyorum.Hayırlı olur inşallah.Görelim,bakalım...std/Sürdürülebilir tarım derneği Ankara tel-fax 0312.4338206 gsm.05357992335


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder