Yükleniyor...
Son Dakika
10.1.2016

8400 Fidan Dağıtıldı

Edirne'de 38 Köy ve Beldedeki mera alanlarında gölgelik ve çit amaçlı olarak kullanılmak üzere toplamda 8.400 adet çınar, iğde, yalancı akasya, dişbudak, akçaağaç türleri dağıtıldı.

 

Edirne Merkez İlçe, Süloğlu, Lalapaşa, Havsa, Uzunköprü, Keşan, Enez ve İpsala İlçelerindeki toplam 38 Köy ve Beldedeki mera alanlarında gölgelik ve çit amaçlı olarak kullanılmak üzere toplamda 8.400 adet çınar, iğde, yalancı akasya, dişbudak, akçaağaç türleri dağıtıldı.

 

Fidanların köy muhtarlıklarına teslim edildiğini belirten Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan SARI, "Bu fidanlar, ihtiyaç duyulan mera alanlarında sınırların belirlenmesi, rüzgar ve kar perdesi olması, gölgelik olarak kullanılması amacıyla dikilecek. Dikilen bu fidanlar sayesinde yaz aylarında mera alanlarında otlayan hayvanların gölgelik ihtiyaçları karşılanacak, yaban hayvanları barınak olarak kullanacak, çiçeklenme döneminde de arılara polen ve nektar kaynağı da olacaktır." dedi.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder