Yükleniyor...
Son Dakika
10.1.2016

Üretici Aspir konusunda bilgilendirildi

Anadolu'da çorak arazilerin bir yıl dinlendirilmek üzere nadasa bırakılması aspir ile tarih olacak. Bu kapsamda geliştirilen proje kapsamında çiftçi aspir konusunda bilgilendiriliyor.

 

Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü aspir konusunda üreticileri bilgilendirdi. Müdürlük toplantı salonunda Tarım Kredi Kooperatifi Kayseri Bölge Birliği ve İl Müdürlüğünce Aspir bilgilendirme eğitimi düzenlendi. Eğitime İl Müdür Vekili Özgür MEMİŞ, Aspir Derneği Başkanı Prof.Dr.Fikret Akın ERDEM, Tarım Kredi Kooperatifi Kayseri Bölge Müdür Yardımcısı Yaşar AYDIN , Selçuk Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof.Dr.Kazım ÇARMAN, Prof.Dr. Levent ÜNLÜ, Dr. Rahim ADA, Tarım Kredi Kooperatifleri Yozgat İli temsilcileri teknik personeller, firma temsilcileri ve çiftçiler katıldı.

            

 

ÜRETİCİ ASPİR KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLİYOR

 

Eğitim açılış konuşmasını yapan İl Müdür Vekili Özgür MEMİŞ; "Her konuda çiftçilerimize ve meslektaşlarımıza yönelik eğitim çalışmalarımız sürdürmekteyiz. Değerli öğretim üyelerimizin katkılarıyla aspir konusunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştiriyoruz. Nadas alanlarının daraltılması projesi kapsamında nadasa bırakılan alanların değerlendirilmesi amacıyla aspir bitkisinin ekiminin artırılmasına yönelik çalışmalarımız devam etmekte.

 

Bakanlık olarak da aspir bitkisine fark ödemesi desteği olarak destekleme ödemesi ve sözleşmeli üretim yapıldığı takdirde sözleşmeli üretim desteği yapılmakta." dedi. Tarım Kredi Kooperatifi Kayseri Bölge Müdür Yardımcısı Yaşar AYDIN'ın konuşmalarının ardından Selçuk Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof.Dr.Fikret Akın ERDEM, Prof.Dr. Kazım ÇARMAN, Prof Dr. Levent ÜNLÜ ve Dr. Rahim ADA sunumlarını gerçekleştirdi.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder