Yükleniyor...
Son Dakika
18.1.2016

Küçük Aile İşletmelerine Destek

Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı, küçük aile işletmelerinin desteklenmesi devam ediyor. Üreticiler bu desteklerden yararlanmak için çiftçi kayıt sisteminde bilgilerini güncelleyip başvuru yapmaları gerekiyor.

 

Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı, tarafından Bitkisel Üretim Yapan Küçük Aile İşletmelerinin Desteklenmesine Dair Karar Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

 

Üreticilerin bu destekleme ödemesinden yararlanabilmesi için, 2016 yılı Çiftçi kayıt Sisteminde bilgilerini güncelmiş olmaları şartı ile 31 Ekim 2016 tarihi mesai bitimine kadar müracaat etmeleri gerekmekte.

 

Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı ve işletme büyüklüğü 5 dekar veya altında olan çay ve fındık üreticileri hariç meyve, sebze, süs bitkisi ve ıtri-tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği yapan kamu kurum ve kuruluşları dışındaki gerçek ve tüzel kişilere 2016 yılında 100 TL/da küçük aile işletmesi desteği ödemesi yapılacak.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar

  • Mustafa
    20 Ocak 2016 Çarşamba

    Çks olan krediden yararlanabilirmi


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder