Yükleniyor...
Son Dakika
25.1.2016

Tarımın Sorunları Masaya Yatırıldı

Kayseri'de tarımın sorunları masaya yatırıldı. Toplantıda Kayseri'de organik tarım, iyi tarım uygulamaları, sebze üretimi, tohumluk patates üretimi konularında istişare yapıldı.

Kayseri Tarım ve Hayvancılığının sorunları masaya yatırıldı. İstişare toplantısına Eski Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı - Kayseri Milletvekili Taner YILDIZ, Kayseri Milletvekilleri Sami DEDEOĞLU, Hülya NERGİS, Erciyes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyeleri, Kayseri ‘de Tarım ve Hayvancılık ile ilgili Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, İl Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri katıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Özkan KAYACAN tarafından katılımcılara Kayseri Tarım Ve Hayvancılığının mevcut durumu, sorunları ve çözüm önerileri hakkında bilgi verildi.

 

KAYSERİ'NİN HANGİ ALANLARA YÖNELECEĞİ ELE ALINDI

Kayseri'nin hayvansal üretiminde; büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, manda yetiştiriciliği, kanatlı yetiştiriciliği ve arıcılık konularında; ilin bitkisel üretiminde ise önde gelen kabak çekirdeği, elma ve ayçiçeği üretimi, Mera Kanunu Uygulamaları, ÇATAK, gilaburu yetiştiriciliği, Organik tarım, iyi tarım uygulamaları, sebze üretimi, tohumluk patates üretimi konularında istişare yapıldı.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder