Yükleniyor...
Son Dakika
25.1.2016

Mavi Yıldız Sahibini Buldu

Samsun'da bir otel daha mavi yıldız almaya hak kazandı. Yapılan törenle otele mavi yıldız belgesi takdim edildi.

Samsun'da faaliyet gösteren Turizm İşletme Belgesi olan otellerde, teknik ve hijyenik açıdan gıda mevzuatında belirtilen koşullara özenle uyanları, Samsun Valiliği adına ödüllendirmek, halka duyurmak, dolayısıyla sektördeki diğer işyerlerini de daha iyi koşulları oluşturmaya teşvik etmek amacıyla ile yürürlüğe giren "Mavi Yıldız" ödülü projesi kapsamında oluşturulan Mavi Yıldız Değerlendirme Komisyonu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü, İl Müdür Yardımcısı ve Gıda ve Yem Şube Müdürünün(Komisyon Başkanı) de katılımıyla ödüle başvuran Serra Otelde denetim gerçekleştirdi. Denetim neticesinde komisyonun  oy birliği ile işletmenin ödülü almaya hak kazandığına karar verildi.

 

TÖRENE İL PROTOKOLÜ KATILDI

Mavi Yıldız verilmesi nedeniyle düzenlenen törenle Serra Otel'e ödülü verildi. Yapılan ödül törenine Samsun Valisi, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü, Mülki Amirler, İl Emniyet Müdürü, Sahil Güvenlik Komutanı, İlçe Belediye Başkanları, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü, bazı Kurum Amirleri ve basın da katıldı.

 

MAVİ YILDIZ ÖDÜLÜNÜ VALİ VERDİ

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kadir GÜVEN yaptığı konuşmada, 5996 Sayılı Kanun kapsamında tüm gıda işletmelerinin denetlendiğini ve bu denetimlerle işletmelerde asgari teknik ve hijyenik açıdan asgari teknik ve hijyenik koşulların sağlandığını belirterek, bunun yanında gıda mevzuatına tam uyum sağlayan, hammaddeden başlayıp, dağıtıma kadar üretimin her aşamasında azami hassasiyeti  ve özeni gösteren işletmelerin de ödüllendirilmesi amacıyla, turistik otellerde "Mavi Yıldız" Güvenilir Gıda Ödülü projesini başlattıklarını söyledi. Ödül töreninde konuşma yapan Samsun Valisi ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı, projede emeği geçen kurum personelleri ve otel çalışanlarını tebrik ederek, projeyi başarılı bulduklarını belirttiler. Samsun Valisinin Mavi Yıldız Ödülü ve Berati Serra Otel Genel Müdürüne taktim etmesi ve ardından Mavi Yıldızın göndere çekilmesi ile tören sona ermiştir.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder