Yükleniyor...
Son Dakika
2.2.2016

Şap Sonrası Canlı Hayvan Pazarı Açıldı

Ağrı Belediye Başkanlığı’na ait Canlı Hayvan Pazarı hizmete açıldı. Hayvan Pazarı alanında incelemelerde bulunan İl Müdürü Murat DEMİRKIRAN vatandaşlarla sohbet ederek vatandaşların hayvancılık konusunda yaşadıkları sorunları dinledi.

 

Ağrı Belediye Başkanlığı’na ait Canlı Hayvan Pazarı hizmete açıldı. Açılışa İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat DEMİRKIRAN, İl Müdür Yardımcısı Kenan ENGİN, Hayvan Sağılığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Sadun KILIÇ katıldı.

 

Hayvan Pazarı alanında incelemelerde bulunan İl Müdürü Murat DEMİRKIRAN vatandaşlarla sohbet ederek vatandaşların hayvancılık konusunda yaşadıkları sorunları dinledi. Demirkıran, Canlı Hayvan Borsası'nın bölgeye canlılık getireceğini belirterek, “Hayvan pazarları kasaplık, besilik, damızlık ve diğer amaçlı hayvanların alınıp satıldıkları, gerektiğinde birkaç gün bekletildikleri yerlerdir. Bu tür yerlerin gerekli teknik ve sağlık şartlarına kavuşturularak salgın ve hayvan hastalıklarının yayılmasını engellemek, bunlardan korunma, mücadele, kontrol ve eradikasyon çalışmalarını desteklemek, hayvanların sağlıklı ortamlarda alınıp satılmalarını temin etmek, atık ve artıkların çevre ve toplum sağlığına zarar vermesini önlemek amacımızdır” dedi.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder