Yükleniyor...
Son Dakika
29.2.2016

Fiyatı Dudak Uçuklattı

Havaların sıcak gitmesi nedeniyle bu yıl erik hasadı erken yapıldı. Örtü altında yapılan üretimden elde edilen eriklerin kilosu 300 TL'den satışa çıkarıldı.

 
Mersin’in Erdemli ilçesinde örtü altına alınan bahçede yetiştirilen eriklerin kilogramı 300 liradan satılmaya başlandı. Eriki Üreticisi Cengiz Yıldız, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, emekli olduktan sonra serada erik yetiştiriciliği yaptığını ifade ederek, çiftçiliği çok sevdiğini söyledi.
 

BU YIL ERKEN HASAT YAPILDI

Bu yıl havaların sıcak gitmesi sayesinde erken ürün aldığını aktaran Yıldız, "Bu yıl ilk defa şubat ayında erik hasadı yaptım. İlk hasatta 250 kilogram erik topladık ve kilosunu 300 liradan sattık. Bahçeden toplanan erikleri İstanbul, Ankara, İzmir'deki tüketicilere gönderiyoruz. Erken hasat yapmaktan dolayı çok mutluyum" dedi. Yıldız, eriğin market ve manavlarda 100'er gramlık paketler halinde tüketicinin beğenisine sunulacağını kaydetti. 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder