Yükleniyor...
Son Dakika
14.3.2016

Zirai Don Riskine Dikkat!!!

İzmir, Çanakkale, Balıkesir, Manisa ve Aydın'ın Cuma Gününe kadar soğuk havanın etkisinde kalacağı beklenmekte. Bu sebeple; üreticilerin zirai don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmekte.

 

​Bugün bölge genelinde, yarın ilk saatlerde Balıkesir'in kuzeydoğu ilçelerinde görülecek yağışların ardından İzmir, Çanakkale, Balıkesir, Manisa ve Aydın'ın Cuma Gününe kadar soğuk havanın etkisinde kalacağı beklenmekte. Halen mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklığının hissedilir derecede azalarak mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin edilmekte.

 

Bu sebeple; özellikle gece geç saatlerde ve sabah saatlerinde olmak üzere; 14-15 Mart 2016 gecesi Çanakkale'nin iç kesimleri ile Balıkesir ve Manisa'nın yüksek kesimlerinde hafif kuvvette, 15-16 Mart 2016, 16-17 Mart 2016 ve 17-18 Mart 2016 geceleri İzmir ve Aydın'ın doğu ilçelerinde hafif, yükseklerinde orta kuvvette; Çanakkale, Balıkesir ve Manisa İl genelinde orta kuvvette, yükseklerinde kuvvetli zirai don olayı beklenmektedir. Bu sebeple; üreticilerin zirai don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder