Yükleniyor...
Son Dakika
29.3.2016

Ceviz fidanı 1-4 yıllarında Bakımı

Elmar Samadov
ram56@list.ru

Sizleri Ceviz yetiştiriciliğinde konusunda duymadığınız yeni teknikleri video anlatımla buluşturmaya devam ediyorum.

Sayın okurlarım

 

Sizleri Ceviz yetiştiriciliğinde konusunda duymadığınız yeni teknikleri video anlatımla buluşturmaya devam ediyorum. 

 

Ceviz fidanı 1-4 yıllarında Bakımı

 

Bakımın püf noktalar :

 

Tırnak budaması: fidana en az zarar vermek, terbiyenin doğru yönlendirilmesi, güçlü dal ile zayıf dalın kontrolde tutulması, liderin secimi, liderin goblen terbiyesi ile farkı, enerjinin oluşumu ve doğru yönde yönlendirilmesi

 

Fidan terbiyesinde tomurcuk arası mesafeler, tomurcukların uyandırılabilmesi, meyve dalların fazla alına bilmesi, toprak bakimi, sulama, besin, gelişimin her an kontrolde olması, yerinde müdahile etmek, yon vermek, ilaçların azaltılması, doğru zamanda doğru uygulamaların yapılması ve devamı.

 

Organik ceviz yetiştiriciliği, cevizde olası hasat patlamaması, sonbaharda yaprak dökülmemesi, vegetative ve jeneratif inkisaf yönlerinin ayarlanması, meyve kalitesi ve diğer konularla kısa da olsa tanışacaksınız

 

1-4 yıllarda ve sonraki 5-7 yaslarında fidanın terbiyesi sizlerin yapa bileceği en kolay işlemlerdir. Bunları çabuk öğrenmeniz, ve ilerde ağaçtan uzun yıllar boyu bol ve kaliteli hasat almanızın temel bilgilerini anlatmaya devam edeceğim.

 

Videolarımda sizleri ilgilendirecek bir çok konulara dokunulmuş, sonuçların görselini de tekrar yayınlayacağım. Beni izlemeye devam edin..

Ulusal Tarımda tekrar görüşmek dileklerimle

saygılarımla

 

Ceviz fidanı Budaması -1

 

 

 

Ceviz fidanı Budaması -2

 

Yazarın Diğer Yazıları

 • Ceviz fidanı nasıl dikilir?
  23 Ocak 2016 Cumartesi

  Ceviz fidanının nasıl dikileceğine ilişkin tüm ayrıntılar... üstelik tecrübe ile sabit dikim teknikleri

 • Ceviz tohumu nasıl ekilir?
  20 Aralık 2015 Pazar

  Ceviz tohumunun nasıl ekilmesi gerektiğini bizim fidan yetiştiricilerimiz bilmiyor olmalılar ki bu konuda çokça şikâyetler aldığımı belirtmek isterim. Bu konuda bildiklerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

 • Ceviz Fidanı Alacaklara Notlar
  11 Aralık 2015 Cuma

  Sayın okurlarım, sizlere ceviz hakkında bilgiler aktarmaya çalışacağım. Yazımıza ceviz fidan ile başlayacağız ve ceviz hasadına kadar da yol alacağız. Umarım bilgilerim sizler için faydalı olur.

 • Danaburnu
  7 Aralık 2015 Pazartesi

  Seramda danaburnunu gördüğümde Benim için çıkar yol, ya ilaç kullanmalıydım ya da başka bir şeyler düşünmeliydim. Karar anındaydım ki sonunda kararımı verdim: Danaburunları yaşayacaktı

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder