Yükleniyor...
Son Dakika
10.4.2016

Üreticiler Dikkat, Sağanak Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sağanak yağış uyarısı yaptı. Hava sıcaklıklarını da önemli ölçüde azaltacak olan sağanak yağışa karşı o illerde bulunan üreticilerin dikkatli olması istendi.

 

Meteoroloji, Batı Akdeniz için sağanak yağış uyarısında bulundu. Antalya Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Antalya ve Burdur’da aralıklı ve gök gürültülü, Isparta ve Muğla’da aralıklı sağanak bekleniyor. Bölgede hava sıcaklığı 3 ila 6 derece arasında azalacak.

 

TEDBİR ALMAYI İHMAL ETMEYİN

Ayrıca yurdun doğu kesimlerinde görülecek yağışların; Tunceli başta olmak üzere Bingöl, Elazığ ile Diyarbakır'ın kuzeyinde kuvvetli, Tunceli çevrelerinde ise yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek Ani Sel - Su Baskını - Sel - Heyelan - Ulaşımda Aksamalar - Yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

SICAKLIKLAR AZALIYOR

 

Türkiye Orta Akdeniz üzerinden gelen nispeten serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği ve hafta boyunca yurdun büyük bir bölümünde yağışların görüleceği tahmin ediliyor. Ülke genelinde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığının, yağışla birlikte batı bölgelerimizden başlayarak, iç ve doğu kesimlerde hissedilir derecede (6 ila 12 °C derece) olmak üzere, ülke genelinde azalacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği bekleniyor.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder