Yükleniyor...
Son Dakika
4.5.2016

Buğday Üreticisini Şimdi de Don Üzdü

Bir taraftan virüs bir taraftan kuraklıkla mücadele eden hububat üreticisi, gelen don haberi ile üzüldü. İşte dondan etkilenen ilimiz...

 

Bir taraftan virüs bir taraftan kuraklıkla mücadele eden hububat üreticisi, gelen don haberi ile üzüldü. Sivas’ta, geçen ay yaşanan zirai don üreticileri üzdü. 1 milyon tona yakın buğday rekoltesinin elde edildi sivasta bu yıl üretimin düşmesi bekleniyor. Bunda yüzde 40’ı geçen don zararının etkisi büyük. 
 

Sivas'ta bu yıl 1 milyon barajı aşılarak buğday rekoltesinde rekor bekleniyordu. Rekor üretim Nisan ayında yaşanan don olayına takıldı. Üretimin yarıya yakın düşmesi bekleniyor. Verimle birlikte kalitenin de düşmesi bekleniyor.

 

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder