Yükleniyor...
Son Dakika
18.1.2017

Şeker Pancarı üreticilerine müjde

Şeker pancarı üretim kotası arttırıldı. Açıklamayı Ak Partili milletvekilleri yaptı.

 

AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Sayın Mustafa YEL, Sayın Ayşe DOĞAN, Sayın Metin AKGÜN, Kırklareli Milletvekili Sayın Selahattin MİNSOLMAZ, ve Edirne Milletvekili Sayın Rafet SEZEN’in yaptığı ortak yazılı açıklamada; “Tüm AK Parti Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne Vekilleri olarak Şeker pancarı üreticilerinin bize ilettiği şeker pancarı kota sınırlamasının kaldırılması talepleri dikkate alınmış ve takibi yapılarak sonuçlandırılması yönünde çalışmalar hızlandırılmıştır. Daha önce 35 bin ton ile sınırlı olan Şeker Pancarı kotası Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Sn. Ergin İÇENLİ ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, bu kotanın esnetilmesi yönünde karar alınmıştır.

 

Pazartesi gününe kadar tüm şeker pancarı üreticilerinden ön talepler alınacak ve şeker pancarı üreticimiz ne kadar şeker pancarı ekeceğinin taahhüdünü yapacak, bu taahhüdünü yerine getirirse tüm alımlarını Şeker Fabrikaları yapacak ve Üreticimiz mağdur olmayacaktır. Şeker pancarı üreticilerimize hayırlı ve uğurlu olsun.” İfadesini kullandılar. tekirdagyenihaber.com

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar

 • seral
  27 Ocak 2017 Cuma

  Sevgili arkadaslar bolge sefligine gittim bize yazili bir belge gelmeden bu soylemler bizi baglamaz diyerek bizi gonderdi bir millet vekilinin aciklamasini hice sayarak kota artirimi yok diyerek gonderdi bizi biz simdi kime inanalim pancara guvenerek derin kuyu vurdurdum ekemezsem bu borcu nasil öderim sayin devlet yoneticilerim bir fikir verirmisiniz

 • Subutay koç
  19 Ocak 2017 Perşembe

  Bu haber asilsiz diyorlar bölge şefliğinden bize

 • Emrah
  19 Ocak 2017 Perşembe

  Kesin mi acaba

 • Mehmet Öztürk
  19 Ocak 2017 Perşembe

  Kota arttığı tüm turkiye deki fabrikaları kapatıyorum bilgi bere bilirmisiniz

 • aksaraylı
  19 Ocak 2017 Perşembe

  balküpünde geçerlimi

 • Mesut bayram
  19 Ocak 2017 Perşembe

  Malesef aricilik hiçe sayılıyor. Hibe veya bedava birsey istemiyorum.sadece aricilik işletmemi kurmak ve üretmek istiyorum. Hiçbir kolaylik görmedim. Bana yardımcı olacak hiç bir kurum yok.cok büyük sıkıntılarla karşı karşıyayim. Sistem hep varlıklı insanlar üzerine kurulmuş olduğunu gördüm. Türkiye aricilar birligide uyuyor.birsey yapmıyor. Lafa gelince Mangalda kul bırakmıyan birlik başkanlarıyla tezgahı kurmuşlar. Ariciliga yeni basliyana hiç bir yardımı yok.genc çiftçi projesi de. Bana uygun değil. Çünki olup olmiyacagi belirsiz proje ve olumlu sonuclanan bile sezon geçmiş oluyo anliyacagin iz zamanlama sıkıntısı var.oysa aricilik yapmak isteyen kişinin en gec bir nisan gibi tarihte herseyini tedarik etmiş olması gerekir.ama ariciliga devletimiz önem vermemektedir.sahsen bu konu ile ilgili çok üzüntü duymakta yım. Oysa aricilik öncelikli bir konudur.zamaninda sezon hazırlıkları tamamlanmış olmalıdır. Yoksa sezon ortasında verilen destekler projenin olumsuz olmasına sebeb olur.su ana kadar konuyla ilgili muhattap bile bulamadım. Bu yazdıklarıma cevap bile alamicagimin farkındayım ama yinede yazmak istedim.saygilarimla? ?????


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder