Yükleniyor...
Son Dakika
21.1.2017

Hollanda’dan 85 milyar avroluk tarım ihracatı

Tarım ihracatında dünya ikincisi konumunda bulunan 17 milyon nüfuslu Hollanda’nın 2016’da tarımsal ihracatı bir önceki yıla göre yüzde 4.4 artarak 85 milyar avroya çıktı.

 

Hollanda Ekonomi Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Hollanda’nın 2016 yılındaki tarım ihracatı son 5 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Toplam 85 milyar avroya ulaşan 2016 tarım ihracatının Rusya’nın uyguladığı ambargoya rağmen yeni pazarların araştırılması sayesinde elde edildiği bildirildi.
Yeni pazarlara örnek olarak Endonezya’ya yapılan soğan ve Çin’e gerçekleştirilen biber ihracatı gösterildi.

 


 
ABD’NİN ARDINDAN İKİNCİ SIRADA


 
Hollanda Ekonomi Bakanlığı Devlet Sekreteri Martijn van Dam, tarımsal bilgi ve teknolojide dünya çapında bir ülke olduklarını ifade ederek, “Made in Holland” ibaresinin artık güzel bir lale ve peynirden ibaret olmadığını söyledi.


 
Hollanda İstatistik Bürosu’nun verilerine göre dünya genelinde en fazla tarım sektörü ihracatını ABD yapıyor. İkinci sıradaki Hollanda’yı ise Almanya, Brezilya ve Fransa takip ediyor.

 

Milli Gazete

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder