Yükleniyor...
Son Dakika
28.1.2017

Buzağı Desteklemesi Listeleri Askıya Çıktı

Buzağı desteklemesi kapsamında 2016 yılı için buzağı başına 350 TL, soykütüğüne kayıtlı buzağılar için ise buzağı başına 500 TL destek verilecek

 

Hayvancılık Desteklemeleri Hakkında Uygulama Esasları Tebliği kapsamında yapılan ikinci dönem buzağı desteklemeleri için Düzce ili için 25.01.2017- 03.02.2017 tarihlerinde, Bolu için 30 Ocak 2017 – 09 Şubat 2017 tarihleri arasında askıya çıkmıştır. Yetiştiriciler askı listelerini İl ve İlçe Müdürlüklerinden veya internet sitemiz duyurular kısmından kontrollerini yapıp askı süresince itirazlarını yapabilecekler.

 

2016 yılı buzağı destelemesi üç dönem halinde başvurular alınmakta. Henüz başvuru yapamayan yetiştiriciler 2016 yılında doğan buzağıları için üçüncü ve son dönem başvuruları 01.04.2017 - 01.06.2017 tarihleri arasında yapılabilecek.

 

Hayvancılık desteklemelerinde 2016 yılında önemli değişikliklere gidildiğini belirten Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu “Bu sene buzağı desteklerinde önemli artışlar olacak, böylelikle büyükbaş hayvancılıkta en önemli materyal olan buzağılar doğan hayvancılık işletmelerinde yetiştirilecek ve buzağı ölümlerinin önüne geçilerek hayvancılığın istenen seviyelere geliştirilmesine olanak sağlanacaktır.” dedi.

 

Buzağı desteklemesi kapsamında 2016 yılı için buzağı başına 350 TL, soykütüğüne kayıtlı buzağılar için ise buzağı başına 500 TL destek verilecektir.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar

  • Süleyman Şensoy
    28 Ocak 2017 Cumartesi

    3 tane erkek buzağımı 4 aylık olmadan babamın işletmesine aktardım şimdi askıda destek alamaz(işletmede görünmüyor) diyor.Desteklerini alabilmem için ne yapmam gerekir.


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder