Yükleniyor...
Son Dakika
2.2.2017

“Apiterapi Ürünleri Muğla’da Üretilir” konulu yayım projesi tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Muğla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından desteklenen "Apiterapi Ürünleri Muğla'da Üretilir Projesi"nin tanıtımı 30.01.2017 tarihinde Muğla'da gerçekleştirildi.    

 

Muğla Valisi Amir Çiçek, Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur HARMANDAR'ın da protokol konuşmaları yaptığı toplantıda, Hayvancılık Genel Müdürlüğü Kanatlılar ve Küçükevciller Daire Başkanı Hakan Öztürk, Arıcılığın Ülkemiz ve Muğla için önemini anlatarak arıcılık için verilen destekler hakkında bilgiler vermiş, Muğla'nın ülkemiz arıcılığı için öneminden bahsetmiştir. Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği ve Muğla il Birliği Başkanı Ziya Şahin de Birlik faaliyetlerini anlatarak Muğla'nın arıcılık alanında Türkiye'nin lokomotifi olduğunu vurgulamıştır.

 

Toplantıda yapılan teknik sunumlarda, Sağlık Bakanlığınca da kabul edilen Apiterapi uygulamalarının sağlık alanındaki önemine vurgu yapılarak, ülkemizde arı ürünlerinin hastalıklarda tedaviyi destekleyici olarak uygulanmaya başlandığı, bu yöntemlerin uygulandığı kliniklerin açıldığı ve bu yöntemlerin tartışıldığı bilimsel kongreler düzenlendiği belirtilmiştir.

 

Dünya çam balı üretiminin %90'ının yapıldığı ülkemizde, bu miktarın %82'sinin Muğla'da üretilmesi de dikkate alındığında, bu projenin sektör açısından yüksek temsil kabiliyetine sahip Muğla ilimizde yapılması ile bölgeye ve ülkemize büyük katkılar sağlanması beklenmektedir.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder