Yükleniyor...
Son Dakika
6.2.2017

Hibe başvuruları başladı

Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletmelerinin modernizasyonu yeni ahır veya ağıl inşaatı yatırımına yüzde 50 hibe destek verilecek.

 

Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında bulunan illerde proje kapsamında büyükbaş/küçükbaş hayvancılık işletmelerinin modernizasyonu için yeni ahır/ağıl inşaatı yatırımına %50 hibe verilecek.

 

Büyükbaş işletmelerde ahır, gübre sıyırıcı, gübre çukuru, yem deposu, silaj çukuru, süt sağım odası ve soğutma sistem odası inşaatları veya bunlardan herhangi biri, küçükbaş işletmelerde ise ağıl, yem deposu ve yıkama ünitesi (koyun-keçi banyosu) inşaatları veya bunlardan herhangi biri hibe desteği kapsamında. Ahırlar serbest duraklı veya bağlı, açık veya yarı açık sistem olacaktır. Ağıllarda ise ağıl tipi seçiminde Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlükleri yetkili.

 

Başvuru tarihinden en az bir yıl önce Bakanlık Türkvet veri tabanına veya Koyun Keçi Kayıt Sistemine kayıtlı olan ve başvuru tarihinde en az 10, en fazla 49 baş anaç sığır veya en az 100, en fazla 200 baş anaç koyun-keçi kapasiteli aktif işletmesi olan gerçek ve tüzel kişiler (kolektif,  limitet ve anonim şirketler ile tarımsal amaçlı kooperatifler, birlikler) başvuru yapabilecek.  

 

2016 yılı için inşaat hak edişlerinde kullanılmak üzere; damızlık gebe düve birim fiyatı KDV hariç 6 bin  lira ve damızlık koyun-keçi birim fiyatı KDV hariç 500 lira olarak uygulanacak. Buna göre; proje tutarı büyükbaş için 60 bin lira  - 294 bin  lira, küçükbaş için 50 bin lira – 100 bin lira arasında olacak. Bu tutarların yüzde 50’sine hibe desteği verilecek. Yatırıma alınan projeler 1 (bir) yılda tamamlanacak.

 

Başvuruları 31 Mart 2017 tarihine kadar Tarım İl Müdürlüğüne yapılması gerekiyor. 

 

Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 7 Eylül 2016 tarihli ve 2016/9740 sayılı kararnameye göre Aksaray, Karaman, Konya, Niğde, Nevşehir ve Yozgat illerinden oluşan KOP BKİ görev alanına Kırıkkale ve Kırşehir illeri de ilave edilerek il sayısı sekize ulaştı.

 

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar

  • Kerim apil
    7 Şubat 2017 Salı

    Bu destekten yararlanabilmek için önceden hayvancılık yada çiftçilik yapmış olmamız mı gerekir . Ben bu işi önceden yapmadım yapmak istiyorum ben yararlânabilirmiyim

  • Hasret koçak
    6 Şubat 2017 Pazartesi

    Hangi illeri kapsamaktadır bilgi verebilirmisiniz


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder