Yükleniyor...
Son Dakika
8.2.2017

Teknoloji Gelişmekte, Hayatlarımız Değişmekte

Gıda üreticileri ve tüketiciler 16-19 Mart da FOTEG İstanbul 2017, 13.Gıda İşleme Teknolojileri Uluslararası İhtisas Fuarı'nda bir araya gelecek

Fuara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bolu Gıda Tarım ve Hayvancılık  İl Müdürü İsmail TAŞ  şunları aktardı. Gün geçmiyor ki yeniliklere yenilik eklenmesin. İlerleyen zamana paralel olarak değişim de devam ediyor. Bu çerçevede gelişen gıda, tarım ve hayvancılık sektörü, sektörün yan kollarını takibi açısından fuarlar ayrı bir önem arz etmektedir. Fuarlar, üreticilerimize gerek iş gücü gerekse maliyetleri minimize etme ve bu gelişimleri yakından takip edebilme adına önemli bir unsur oluşturmaktadır dedi.

 

İsmail TAŞ açıklamalarını şöyle sürdürdü:

 

“Teknolojinin hızla gelişimini sürdürdüğü hatta hız kavramının değiştiği, başta üretim teknolojileri olmak üzere pek çok alanda değişimin hiç olmadığı kadar hızlandığı bir süreçte, değişimi yakalamak zorlaştığından ihtisas fuarlarını takip etmek giderek daha fazla önem kazanıyor. Zira hem değişime ayak uydurmak hem de katma değerli ve inovatif ürünler üretebilmek üzere yeni teknolojilere büyük yatırımlar yapmak gerekiyor. Türkiye’nin teknoloji üreten bir ülke konumuna gelmesi en büyük arzumuz. Ar-ge gibi alanlarda stratejik adımlar atılması gerekiyor. Bunu sağlarken endüstriyel paydaşların ortak çalışmalarının da giderek önem kazanacağına inanıyorum.

 

Sektöre hizmet veren en eski uluslararası ihtisas fuarı FOTEG İSTANBUL, katılımcı ve ziyaretçilerini sektörün en verimli platformunda 4 gün süreyle bir araya getirecek. Biz de Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak özellikle gıda sektöründe faaliyet gösteren üreticilerimiz, sorumlu yöneticiler, gıda mühendisleri ile birlikte Fuarın açılış günü merakla beklediğimiz bu platformda yerimizi alacağız” dedi.     

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder