Yükleniyor...
Son Dakika
8.2.2017

Süper Traktör

İşte süper traktörün özellikleri...

 


Süper Traktör

Case II Konsept aracı. Traktör mühendisliği ile son teknolojinin birleşimiyle geliştirilmiş. Kabini bulunmayan traktör uzaktan kumanda ile çalışıyor. 

Araç, önceden programlanmış operasyonları uzaktan izlemek için tamamen interaktif bir arabirim kullanıyor. 


Araç, yerleşik sistem, uygulama genişliklerini otomatik olarak hesaplar ve araziye, engele ve aynı alanda kullanılan diğer makinelere bağlı olarak en etkili yolları arar. Uzak operatör, yolları bir masaüstü bilgisayar veya taşınabilir tablet arabirimi aracılığıyla denetleyebilir ve ayarlayabilir.

 

Araç, radar, LiDAR (ışık görüntüleme, algılama ve aralıklandırma) ve dahili video kameralar sayesinde, durağan veya hareketli engelleri yolda hissedebilir ve sesli ve görsel uyarılarla bildirilen operatöre kadar tek başına durur. GPS sinyali veya konum verileri kaybolursa veya manuel durdurma düğmesine basıldığında araç derhal duruyor. Makine görevleri, uzak arabirim veya otomatik hava uyarılarıyla gerçek zamanlı olarak değiştirilebiliniyor.

 

Birden fazla özerk araç, aynı görevlerde veya ardışık işlerde, bir alanda veya ayrı alanlarda çalıştırılabilir. Hiçbir çalışanla çalışmayan bir kişinin birden fazla traktör işletmesine izin verebilir ya da çok sayıda vasıflı işçi bulma konusunda zorluk çeken çok büyük operasyonları tamamlayabilir.

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder