Yükleniyor...
Son Dakika
9.2.2017

Eğitimin Işığı Geceyi Aydınlatıyor

Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen Gece Eğitimlerinin 2017 ayağı Şubat Ayı itibari ile başladı.

 

Bahçeköy’de gerçekleşen  eğitime; Bolu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İsmail TAŞ, İl Müdür Yardımcısı Nuri ERİKLİ, Bolu Ovası Sulama Birlik Başkanı Sabahattin ALTUNEL, Ziraat Odası Yetkilileri, İl Müdürlüğü teknik personelleri ve 32 üreticimiz katılım gösterdi.

 

İl Müdürlüğümüzün ulusal alanda örnek gösterilmesine ve ilimize kattığı artı değerin yanı sıra sahip olduğumuz teorik bilgi ile yanlış bilinen doğrular düzeltilmekle beraber üretimin kalitesi ve verimi artmaktadır.

 

İl Müdürü TAŞ konuşmasında;

 

“‘Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın insan odaklı olarak yürütmüş olduğu politikalar ile özellikle kırsalda yer alan kadın çiftçilerimize pozitif ayrımcılık gözetilerek eğitimler yoğun bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Genç Çiftçi Hibe Destekleri Projesi ve Kırsal Kalkınma Yatırım Projeleri Devletimizin köydeki vatandaşlarımızın köyünde kalarak ekmeğini toprağından kazanması, çocuklarını okula rahat göndermesi, sağlık kontrollerini yerinde yaptırması imkanlarını sunarak aynı zamanda vatandaşlarımıza yerinde artı kazanç getirecek fırsatlar sunmaktadır. Bakanlığımızın bu hibe projeleriyle de çiftçilerimize destekte bulunarak ‘Köylü Milletin Efendisidir’ vecizesiyle sizlere hizmet getirme amaçlanmıştır.

 

Bizler sizler için varız, insan odaklı çalışma prensibi bizim için esastır. Bu hareketle gerçekleştirilen gece eğitimleri ile hizmet vatandaşın üreticinin ayağına kadar gitmektedir. Belki İl Müdürlüğümüzün yolunu dahi bilmeyen, ya da bildiği halde ön yargı ile hareket eden vatandaşlarımız kurumumuzun sıcak yüzü ile tanışma fırsatı bulmaktadır. Bu hepimizin başarısıdır. Dolayısıyla siz değerli üreticilerimize teşekkürlerimi sunuyor ve ayağınıza kadar gelen bu hizmetten olabildiğince faydalanmanızı diliyorum." dedi.

 
Eğitimde Sulama Birliği Başkanı ALTUNEL 2016 yılında sulanan arazilerde yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler vererek aynı zamanda yaşanan sıkıntılara da değinerek çiftçilerle sorunların çözümüne yönelik karşılıklı alışverişlerde bulundu. Ardından İl Müdür Yardımcısı ERİKLİ tarımsal desteklemelerle ilgili; mazot ve gübre desteği, fark ödemesi destekleri, yem bitkileri destekleri, kırsal kalkınma desteklerinden genç çiftçi hibe desteklemeleri hakkında sunum ve açıklamalarda bulundu. Ayrıca Veteriner Hekim Vehbi KAYHAN hayvansal desteklemelerle ilgili; buzağı/malak desteği, çiğ süt desteği, besicilik desteği, koyun-keçi hayvan desteği, arıcılık desteği konuları hakkında açıklamalarda bulunarak bu desteklerden faydalanabilmek için üreticilerimizin dikkat etmesi gereken hususlar hakkında bilgiler verdi.

 

Köy halkının büyük ilgi gösterdiği 2017 Yılı Gece Eğitimi Programı Şubat-Mart-Nisan ayları içerisinde merkezi konumdaki 56 köyde, haftada 2 gün 3’er köy şeklinde devam edecek olup eğitimde yer almasını istediğiniz ekstra konu veya konular varsa İl Müdürlüğümüz Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şubesi ile irtibata geçebilirsiniz. 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder