Yükleniyor...
Son Dakika
9.2.2017

Sizce Tarım Bakanlığında kaç personel çalışıyor?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında kaç personel çalışıyor? İşte cevabı...

 

Bakanlık yayınladığı 2017 yılı performans programı ile personel sayısını açıkladı.

Genel değerlendirmelerinde yapıldığı performans programında, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 23 Aralık 2016 tarihi itibariyle 57 bin 175 personeli bulunuyor.

 

Tarım Bakanlığı personelinin 41 bin kadarı taşra teşkilatında, 3 bin 324'ü ise merkez teşkilatında görev yapıyor. Tarım Bakanlığında en çok personel memur kadrolarında bulunuyor. Performans programında belirtilen tabloya göre 44 bin 157 personel, memur kadrolarında görev yapıyor. Tarım Bakanlığında 2 bin 36 sözleşmeli personel, 10 bin 622 işçi statüsünde personel çalışıyor. GTHB kadrolarında en çok unvandan personel ise ziraat mühendisi kadrolarında yer alıyor. Buna göre 15 bin 471 ziraat mühendisi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında görev yapıyor. Ayrıca 8 bin 159 veteriner hekim, 4 bin 876 tekniker, 2 bin 252 gıda mühendisi, bin 878 teknisyen ve bin 120 su ürünleri mühendisi GTHB kadrolarında bulunuyor.

 

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder