Yükleniyor...
Son Dakika
14.2.2017

Kırmızı et üretimi 4. çeyrekte yüzde 31 azaldı

Kırmızı et üretimi, 2016'da bir önceki yıla göre yüzde 2,04 artışla 1 milyon 173 bin 42 ton olurken, yılın son çeyreğinde bir önceki döneme göre yüzde 31,4 azaldı

 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2016'nın son (dördüncü) çeyreğine ilişkin kırmızı et üretimi istatistiklerini açıkladı.

 

Buna göre, geçen yıl son çeyrekte sığır eti üretimi 249 bin ton olarak tahmin edildi. Sığır eti üretimi, Kurban Bayramı’nın içinde olduğu bir önceki döneme göre yüzde 30,8, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 3,7 düştü.

 

Koyun eti üretimi 15 bin ton olarak tahmin edildi. Koyun eti üretimi bir önceki döneme göre yüzde 34,2 azalarak, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 48 düşüş gösterdi.

 

Türkiye'nin toplam kırmızı et üretimi, geçen yılın son çeyreğinde, Kurban Bayramı’nın içinde olduğu önceki döneme göre yüzde 31,4, bir önceki yılın aynı dönemine göre de yüzde 8,8 azaldı. Söz konusu dönemde üretim 271 bin ton olarak gerçekleşti.

 

2016 yılında toplam kırmızı et üretimi ise önceki seneye göre yüzde 2,04 artışla 1 milyon 173 bin 42 ton olarak gerçekleşti.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar

  • Tevfik kuday. Bursa inegol merzukiye mahallesi
    1 Mart 2017 Çarşamba

    Hayırlı günler ben 20 yıl kamuda çalıştım ak partili olduğum için işime son verildi .ve ben koyumde 45 ile 60 dönüm babadan kalma aradım var hayvaciliga çok müsait yerim var param yok duyuyoruz devlet desteği olduğunu bizim kimseye gidip boyun etme gibi bir lüksümuz yok böyle bir destek varsa resmi gereken tüm vacipleri tehmin edebilirim ben bu konuda devletten nasıl yardım alabilirim geri ödemeli de olur yüzde ..kaç hibeli de askerliğini üç ay önce bitiren lise mezunu oglu var ister büyük baş ister küçük baş itetirim kiminle ve nasıl gorusurum neler yapmam gerek kubu ile ilgili cevabinizi beklerim saygılarımla arzederim 05532057391


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder