Yükleniyor...
Son Dakika
18.2.2017

Akçakoca Balıkçı Barınağında Su Ürünleri Denetimi

Düzce İl Tarım Müdürlüğü: 

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yayınlanan 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu kapsamında düzenlenen 4/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını düzenleyen tebliğin 14. maddesinin 9. fıkrasında “ Denizlerde yapılan su ürünleri avcılığında monofilament (tek kat) misina ağların ve multimonofilament (çoklu tek kat) misina ağların kullanılması, gemilerde, balıkçı barınaklarında, barınma ve çekek yerlerinde bulundurulması yasaktır.” hükmü yer almaktadır.

 

Bakanlığımızca kullanılması yasak olan bu ağlar seçiciliği düşük olduğundan her türlü balık stoklarına zarar vermekte ve üretildiği madde nedeniyle denizde kaldığında doğada uzun süre bozulmamasından dolayı balık ve yaban hayatına ciddi zararlar vermektedir. Bu tip ağlar su altında uzunca süre kaldıkları zaman “Hayalet Avcılık” vazifesi görerek sucul hayata büyük zararlar vermektedir.

 

Bu kapsamda Akçakoca İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Su Ürünleri Kontrol Ekipleri tarafından Akçakoca Balıkçı Barınağında yapılan denetimlerde yaklaşık 10.000 metre sahipsiz misina ağına el konularak imhası gerçekleştirilmiştir.

 

1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu kapsamında İl ve İlçe Müdürlüklerimizce Su Ürünleri denetimleri aralıksız devam etmektedir.





Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *



Yorumu Gönder