Yükleniyor...
Son Dakika
20.2.2017

Bitki Koruma Ürünleri ve Alet-Makina Bayileri Toplantısı Yapıldı

Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü: 

 

Giresun merkez ve ilçelerinde faaliyet gösteren Bitki Koruma Ürünleri ve Alet-Makine Bayileri ile Tohum, Fide,  Fidan satış ruhsatı olan bayilere yönelik yıllık bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yapıldı.

 

Toplantıda; Bitki Koruma Ürünleri ve Alet-Makine Bayilerine yönelik Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ile Depolanması hakkındaki Yönetmelik hükümleri, Bakanlığımız tarafından yeni uygulamaya başlanacak olan Bitki Koruma Ürünleri Stok Takip Sistemi, 5553 Sayılı Tohumculuk Kanunu Uygulamaları, Bitki Pasaportu Sistemi ve Operatörlerin Kayıt Altına Alınması Uygulamaları konularında güncel bilgilendirme ve değerlendirme yapılmıştır.

 

Ayrıca son yıllarda bölgemizde yoğun zararlara neden olan fındıkta külleme hastalığı ve mücadele yöntemleri hakkında teknik bilgiler verildi. Son bölüm de  ise toplantı gündeminde yer alan konularla ilgili yöneltilen sorular teknik elemanlarca cevaplandırılmıştır.

 

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder