Yükleniyor...
Son Dakika
24.2.2017

ESK Genel Müdürü görevden alındı

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ünal YILMAZ görevdn alındı

 

Özel Haber

 

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ünal YILMAZ, bu akşam (24 Şubat 2017 günü) Gıda Tarım ve Hayvncılık Bakanlığına çağrılarak görevden alındığı kendisine tebliğ edildi.

 

Yıılmaz'ın yerine ESK Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına vekaleten ESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yrdımcısı Ethem Kalın atandı.  Bakanlık kaynaklarndan alınan bilgiye göre görevden alınma ve atamaya ait diğer işlemler pazartesi günü yapılacak.

 

 

Mehmet Ünal YILMAZ Kimdir?

 

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ünal Yılmaz, 17 Nisan 1964 Siirt doğumlu. Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F Kamu Yönetimi mezunu olan Mehmet Ünal Yılmaz, Türkiye Orta Doğu ve Amme İdaresi Enstitüsü Kamu Yönetimi Lisansüstü Uzmanlık Programını 2000 yılında başarıyla tamamladı.

 

1989 Yılından 1997 yılına kadar Yem Sanayi ve Türk A.Ş Genel Müdürlüğü Personel Dairesi başkanlığında çeşitli pozisyon ve kademelerde görev yaptı. 1997 yılından 2003 yılına kadar Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı'nda  çeşitli görevler üstlendi.

 

2003 Yılında Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Personel ve Eğitim Dairesi Başkanı olarak atanan Mehmet Ünal Yılmaz, 2005 yılında Bakanlık Müşaviri, 2006 yılından itibaren ise Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 6 Nisan 2016 tarih ve 29676 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Kararname ile Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine atanmıştı.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar

  • tarimci
    26 Şubat 2017 Pazar

    Personelciden Turkiyenin en onemli sektorleri olan et ve sut kurumu baskani olamazdi.olamadida.

  • tarimci
    26 Şubat 2017 Pazar

    Personelciden Turkiyenin en onemli sektorleri olan et ve sut kurumu baskani olamazdi.olamadida.


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder