Yükleniyor...
Son Dakika
26.2.2017

Ayçiçeği Fark Ödemesi

Tekirdağ Bölge Birliğince, 2016 yılında ön ödemeli fiyat belirlenerek; ortak ürünlerinin değerlendirilmesi kapsamında alınan 25 bin ton ayçiçeği için ilgili ortaklara toplam 1 milyon 800 bin TL tutarında fiyat farkı ödemesi yapıldı.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Bölge Müdürü Ergin Çubukcu“2016 yılında iştirakimiz Tarım Kredi Birlik ile yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde, yüzde 40 yağ oranlı ayçiçeği için 1.580 TL/ton ön alım fiyatı belirlenmiş ve toplam 25 bin ton ayçiçeği alımı yapılmıştı. Alım işlemleri tamamlanıp kesin hesaplar çıktıktan sonra Tarım Kredi Birlik ile varılan mutabakat sonucunda kesin alım fiyatı 1.655 TL/Ton olarak belirlenerek, ton başına 75 TL. fark ödemesi yapılmasına karar verildi.

 

Alımı yapılan 25 bin ton ayçiçeği için de ortaklarımıza toplam 1 milyon 800 bin TL. fark ödemesi yapıldı. Ortaklarımızdan bu uygulama ile ilgili çok olumlu geri dönüşler almaktayız, önümüzdeki yıllarda da özellikle ayçiçeği alımlarında bu uygulamayı devam ettirerek; 2017 yılında 50 bin ton ayçiçeği alımı yapmayı planlamaktayız’’ dedi.

Fatih DURAN / TEKİRDAĞ

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder