Yükleniyor...
Son Dakika
27.2.2017

Genç Çiftçi Projesinde Yüzler Gülüyor

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesi Baydemirli Mahallesinde "Genç Çiftçi Projesi" Kapsamında Faaliyete Geçen "Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği " Projesinden Faydalanan Çiftçilerde Yüzler Gülüyor.

 

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan EMİRALİOĞLU ve İlçe Müdürü Şeref YURDAGÜL Dulkadiroğlu İlçesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında 2016 yılında başlatılan "Genç Çiftçi Projesi"nden faydalanmaya hak kazanan, Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Projesi'nin yürütüldüğü Baydemirli mahallesinde incelemelerde bulunarak proje hakkında çiftçilerden bilgi aldılar.

 

Genç çiftçi ziyaretinde açıklama yapan İhsan Emiralioğlu:Baydemirli mahallesinde daha önce 6 adet damızlık düve verdiğimiz işletmemizden bir tanesindeyiz çiftçimizi ziyaret ettik. Verdiğimiz hayvanlara gayet güzel bakmışlar, çiftçimizde bu durumdan ve hayvanlardan memnun, inşallah bu işletmeler ilimizde çoğaldıkça çiftçilerimiz doğdukları topraklarda doymaya devam edecekler, böylelikle kırsalda yaşayan nüfusumuzun gelir seviyesinin artırılmasına yönelik Bakanlığımızın hazırladığı projeler daha iyi sonuçlar vermeye başladı dedi.

 

Baydemirli mahallesi genç çiftçilerinden Elif Altun: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Genç Çiftçi desteklemelerinden faydalandım hibe edilen hayvanlardan çok memnunum emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi.

 
 
Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder