Yükleniyor...
Son Dakika
3.3.2017

Hobi Olarak Başladı Ticarete Çevirdi

İstiridye mantarı yetiştiriciliğine 10 m² alanda hobi olarak başlayan üretici Metin DALKILIÇ işini ticarete çevirdi.

 

Yetiştiriciliğe ilk başladığında mantarın tarif edilemez bir lezzeti olduğunu fark eden üretici Dalkılıç, 1 yıla yakın bir süre 300 m²'lik bir mağarada üretim gerçekleştirdi. Şu anda Melikgazi'nde 3 bin 500 m² kapalı alanda 180 ton kompost kapasitesiyle üretime devam ediyor. Kompost üretiminde hammadde olarak pamuk kullanan üreticinin aynı zaman da saman ekimleri bulunuyor.

 

 

Üretim tesisi ile ilgili bilgi veren üretici Metin DALKILIÇ; tesiste bakım ve temizlik uygulamalarının olduğu günler dışında hiç ara vermeden üretimlerinin devam ettiğini belirterek; İç Anadolu Bölgesi'ne yeterli miktarda mantar temin edebileceklerine inandıklarını söyledi.

 

 

Hobi olarak başladığı bu alanda tesis olarak gelişmelerine teknik destekleriyle katkı sağlayan İl Müdürlüğümüze teşekkürlerini sunan üreticimiz istiridye mantarını Kayseri'ye tanıtmak amaçlı olarak güzel bir üretim yaptıklarını ifade etti. 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder