Yükleniyor...
Son Dakika
4.3.2017

Yeni Ahır ve Ağıl Yapımı Destekleme Müracaatlarını kaçırmayın

KOP kapsamında verilecek olan Yeni Ahır ve Ağıl Yapımı Desteklemeleri başladı.

 

Nevşehir'inde içinde bulunduğu Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında, Büyükbaş-Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerinin modernizasyonuna yönelik yeni ahır-ağıl yapımı inşaat yatırımları için destekleme müracaatları başladı. Müracaatlar 31 Mart 2017 kadar devam edecek.

 

Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ konuyla ilgili bir açıklama yayınlayarak; "Bilindiği üzere İlimiz, 08.06.2016 tarih ve 2016/8870 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamına alınmıştır. Proje kapsamında büyükbaş-küçükbaş hayvancılık işletmelerinin modernizasyonu için, üreticilerimizin yeni ahır-ağıl yapımı inşaat yatırımlarına yüzde 50 hibe desteği verilecektir.

 

Hibe desteği kapsamında, Büyükbaş İşletmelerinde; Ahır, Gübre Sıyırıcı, Gübre Çukuru, Yem Deposu, Silaj Çukuru, Süt Sağım Odası ve Soğutma Sistem Odası inşaatları veya bunlardan herhangi biri, Küçükbaş İşletmelerde ise Ağıl, Yem Deposu ve Yıkama Ünitesi (Koyun-Keçi Banyosu) inşaatları veya bunlardan herhangi biri hibe desteği kapsamında bulunmaktadır." dedi.    

 

İl Müdürü YILMAZ, Desteklemeye, başvuru tarihinden en az bir yıl önce Bakanlık Türkvet veri tabanına veya Koyun Keçi Kayıt Sistemine kayıtlı olan ve başvuru tarihinde en az 10 en fazla 49 baş anaç sığır veya en az 100 en fazla 200 baş anaç koyun-keçi kapasiteli aktif işletmesi olan gerçek ve tüzel kişilerin (kolektif, limitet ve anonim şirketler ile tarımsal amaçlı kooperatifler, birlikler) başvuru yapabileceğini, ahırların; serbest duraklı veya bağlı, açık veya yarı açık sistem olacağını, ağıllarda ise ağıl tipi seçiminde İl Müdürlükleri yetkili olacağını belirtti. 

 

YILMAZ açıklamasının devamında; "Proje tutarı büyükbaş için 60 bin TL - 294 bin TL, küçükbaş için 50 bin TL - 100 bin TL arasında olacaktır. Bu tutarların yüzde 50'sine hibe desteği verilecektir. Yatırıma alınan projeler 1 (bir) yılda tamamlanacaktır. Başvurular 31 Mart 2017 tarihine kadar İl Müdürlüğümüze yapılacaktır." dedi.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar

 • GÖKHAN RUHTEMİZ
  6 Mart 2017 Pazartesi

  DOĞU ANADOLU, GÜNEYDOĞU ANADOLU, KONYA OVASI VE DOĞU KARADENİZ PROJELERİ KAPSAMINDAKİ İLLERDE HAYVANCILIK YATIRIMLARININ DESTEKLENMESİNE YÖNELİK HALİ HAZIRDA PROJE KABULU YAPILABİLECEK PROJE PROGRAMI AKTİF DURUMDADIR. BUNUNLA BİRLİKTE MEVCUT İŞLETMELERİNİ GELİŞTİRMEK VEYA SIFIRDAN İŞLETME KURMAK İÇİN TARIM, HAYVANCILIK VE KIRSAL TURİZM KONULARINDA YATIRIM YAPMAK İSTEYENLER İÇİN GEREK 81 İLİ KAPSAYAN (KKYDP)KIRSAL KALKINMA YATIRIMLARINI DESTEKLEME PROGRAMI GEREKSE DE BELİRLENMİŞ 42 İLİ KAPSAYAN (TKDK)TARIM VE KIRSAL KALKINMAYI DESTEKLEME KURUMU PROGRAMI BÜNYESİNDE PROJE ALIMLARININ YAKIN BİR SÜREDE BAŞLAMASI BEKLENMEKTEDİR. KONU İLE İLGİLİ BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ. MAKRODES MÜHENDİSLİK - 0 216 999 98 48 gokhan@makrodes.com

 • Coşkun
  5 Mart 2017 Pazar

  Şu anda 4tane ineğim var işletme kurmak için ne gerekiyor

 • Aslan
  5 Mart 2017 Pazar

  Başlayana yok mevcut olanin rusati yok .kimeveriyorlar kim alıyor bunlarin isim lerini .yayinlasaniz ne olur .

 • Coşkun
  5 Mart 2017 Pazar

  Sakarya'dan bu destekten yararlana bilirmiyim

 • Ceyhun erten
  4 Mart 2017 Cumartesi

  Selam amasya taşova dan yaziyorum bu desteklem heryerı mi yoksa sedece secil il mi yoksa tüm türkiye il ilce kasabalar ve köyler de geçiyor mu bu destekleme eger ayrılcilik yaplıyorsa cok yanliş derim eger bir uygulama veye destekleme varsa tüm türkiye bunda heydanlsmesı gerekmeli Genç çiftçi olarak verılmesı gerekmelidır burdan tarım bakanına seslenıyorum sesimizı duyun amasya sahıp cıkın tarım bakanın

 • Muharrem ilistir
  4 Mart 2017 Cumartesi

  Benimde yerimi var bende almak istiyorum bana yardimci olabilirsiniz

 • Kemal çelik
  4 Mart 2017 Cumartesi

  Nasıl bi başvuru lazım ben küçük bir isletmeciyim

 • Sedat kocaker
  4 Mart 2017 Cumartesi

  Ben yeni büyük beş süt inegi başlamak istiyorum daha önce yapamadım yerin var bu hayvan alimin dan sebeplenemiyorummu.


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder