Yükleniyor...
Son Dakika
4.3.2017

İyi Tarım Uygulamaları Destekleme Müracaatları devam ediyor

İyi Tarım Uygulamaları kapsamında üretim yapan çiftçiler için 3 Şubatta başlayan destekleme müracaatları 17 Mart 2017'ye kadar devam edecek.

 

İyi Tarım Uygulamaları Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ; çevre, insan ve hayvan sağlığına zarar vermeyen bir tarımsal üretimin yapılması, doğal kaynakların korunması, tarımda izlenebilirlik ve sürdürülebilirlik ile güvenilir gıda arzının sağlanmasına yönelik İyi Tarım Uygulamaları yapan çiftçilerin birim alan üzerinden desteklenmesine ilişkin usul ve esasları belirliyor.

 

Bu tebliğe göre, 2016 yılı üretim sezonunda İyi Tarım Uygulamaları faaliyetlerini uygulayıp, Kontrol ve Sertifikasyon Kuruluşundan Sertifika alan üreticilerimize yönelik İyi Tarım Uygulamaları Destekleme başvuruları; 03 Şubat 2017 tarihinde başlamış olup, 17 Mart 2017 Cuma günü mesai bitiminde sona erecek.

 

İyi Tarım Üretimi yapan ve İyi Tarım Desteklemesinden faydalanmak isteyen çiftçilerin; 

 

  • Başvuru Dilekçesi (Ek-3)
  •  
  • Destekleme Talep Formu (Ek-4)
  •  
  •  İyi Tarım Uygulamaları Sertifikası ve Eki (Ek-7)
  •  
  •  Örtü altı alanlarda İyi Tarım Uygulamalarına Ait Kayıt Sistemi Belgesi (Ek-8)
  •  

ile birlikte en geç 17 Mart 2017 tarihi mesai bitimine kadar, Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıtlı bulundukları İl/İlçe Müdürlüklerine başvurmaları gerekiyor.

 
 
Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder