Yükleniyor...
Son Dakika
8.3.2017

ESK Dünya Kadınlar Gününü Kutladı

 

Et ve Süt Kurumu Genel Müdür V. Ethem Kalın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı. Kurumda görev yapan kadın çalışanlarla kahvaltıda bir araya gelen ESK Genel Müdür V. Ethem Kalın, günün anısına düzenlenen kutlama programında kadınlara karanfil hediye etti.

 

Genel Müdür V. Ethem Kalın programda yaptığı konuşmada şunları dile getirdi;

 

 “Kadınlar günü dünyada ilk olarak 1857 yılında çalışan kadınlar tarafından ABD’de gündeme getirilmiş, ülkemizde ise 1921 yılından itibaren kutlanmaya başlamıştır. İnsanlık tarihine baktığımızda ise Peygamber Efendimizin  7-8 Mart 632 yılında veda hutbesinde söylediği “ Ey İnsanlar! Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah’tan korkmanızı tavsiye ederim.” sözleri aslında bizim inancımızın ve değer yargılarımızın ne kadar köklü ve evrensel olduğunu bizlere hatırlatıyor…

 

Kurumumuz içerisinde görev yapan kadınlara iş disiplini konusunda gösterdikleri hassasiyet ve ESK’ya sağladıkları katkılar nedeniyle teşekkür ediyorum.  Kurumumuzu daha iyi noktalara taşımak bu ülkenin bir evladı olarak hepimizin vazifesidir. İyi niyet ve özveri ile aile ortamında çalışmalarımızı hep birlikte sürdüreceğiz. Bu vesile ile davetimize katıldığınız için siz hanım kardeşlerime teşekkür ediyorum ve Kadınlar Gününüzü kutluyorum.”

 

Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanlarının hazır bulunduğu etkinlikte, Piyasa İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Ferda Yıldırım, ESK Genel Müdür V. Ethem Kalın’a düzenlenen etkinlikten dolayı kurumda çalışan kadınlar adına teşekkür etti.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder