Yükleniyor...
Son Dakika
9.3.2017

Buzağı Başına 350 TL Destek Hesaba yatıyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı buzağı desteklerini üretici hesaplarına yatıracak.


Özel Haber

 

Mart sonu Nisan başı yatacak

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı taşra teşkilatından, bu yıl ilk defa üretici hesabına yatacak olan buzağı desteği için son çalışmaların tamamlanmasını istedi. Bakanlık buzağı desteklerini Mart 2017'nin sonu ve Nisan 2017'nin ilk haftası arasında üretici hesaplarına yatıracak.

 

 

Buzağı başına 350 TL

 

Ulusal Tarım'ın Bakanlıktan edindiği bilgiye göre, buzağı başına 350 lira, soy kütüğüne kayıtlı buzağı için 500 lira, döl kontrolü kapsamında testlerini tamamlamış boğaların buzağılarına ilave olarak 50 lira ödeme yapılacak.

 

Desteklemeden yararlanmak için buzağıların 2016 yılı içerisinde doğmuş olması, küpelenerek TÜRKVET ve E-ıslah'a kaydedilmiş olması, doğduğu işletmede canlı olarak 120 günü tamamlamış olması, buzağı desteği almak için buzağının işletmede 4 ay yani 120 gün yaşaması gerekiyor. 

 

 

2017 doğumlu buzağılar için destekleme 500 TL olacak

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2017 yılı için buzağı desteklemelerinde artış yaptı. 2017 yılı doğumlu buzağılar için 2016 yılında buzağı başına 350 TL olan destekleme 500 TL olacak. Diğer taraftan soy kütüğüne kayıtlı buzağı için 500 TL olan destekleme 750 TL olarak ödenecek. 

 

Üreticilerin bu desteklemelerden faydalanması için yine buzağıların 2017 yılı içerisinde doğmuş olması, küpelenerek TÜRKVET ve E-ıslah'a kaydedilmiş olması, doğduğu işletmede canlı olarak 120 günü tamamlamış olması şartı aranacak.

 

Hayvancılık Desteklemeleri Hakkında Uygulama Esasları Tebliği 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 24 Haziran 2016 tarihli 29752 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmişti.

 

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar

  • Nizamettin demir
    18 Mart 2017 Cumartesi

    Selam saygi değer yetkili ben İstanbul da yaşiyorum memleketım Erzurum Emekli oldum gidip memleketım de köyümde arazim müsait ve düz tam hayvancılığa son derece elverişli devlet desteğiyle kapsamli tesis kurmak istiyorum lakin tarım ve hayvancilik baktığıni biliyorum diye ? Doğrusunu sizden almak istiyorum aydınlatırsanız çok memnun olurum şimdiden çok teşekkürler saygilarımla ..

  • Nejdet
    9 Mart 2017 Perşembe

    bu Ödemeler hemen mi olacak ve bu odeme ayda 1 mi yoksa tek odeme mi olacak vereceğiniz bilgi için şimdiden teşekkür ederim...


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder