Yükleniyor...
Son Dakika
10.3.2017

Arıcılara destek ödemeleri başladı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından birliklere üye arıcılara planlanan destekleme ödemelerine başlandı

 

Arı yetiştiricilerine destek ödemelerine başlandı


Ordu Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Çiftçi, 'Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından birliklere üye arıcılara planlanan destekleme ödemelerine başlandı' dedi.

 

Ordu Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Akın Çiftçi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından birliklere üye arıcılara 2016 yılı için planlanan destekleme ödemelerine başlandığını belirtti.


Çiftçi, yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde kovan başı yapılan destekleme ödemesi kapsamında, arı yetiştiricilerinin hesaplarına paralarının yatırılmaya başlandığını söyledi.


İlk etapta TC kimlik numarasının son rakamları 0 ile 2 olan arı yetiştiricilerin Ziraat Bankasındaki hesaplarına paraların saat 18.00 itibariyle yattığını belirten Çiftçi, "Ordu'daki 2 bin 449 arıcının 556 bin 473 arılı kovanına toplam 5 milyon 564 bin lira destekleme yapılacak. Türkiye genelinde yaklaşık 45 bin arıcının bu desteklemeden yararlanması bekleniyor." diye konuştu.


Çiftçi, arıcılara kovan başı yapılan destekleme ödemelerinin zamanında yapıldığını belirterek ve bu konuda gerekli girişimlerde bulunan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'a da teşekkür ederek, "Bu destekle üreticilerimiz arılarının bahar bakımlarını yapacaklar. Bu açıdan baktığımızda destekleme arıcılarımızın yüzünü güldürdü." şeklinde konuştu.


Destekleme ödemesinin piyasayı hareketlendireceği bilgisini de veren Çiftçi, "Bu paradan sadece arıcılarımız değil tüm esnaflarımız yararlanacaklar." dedi.
Akın Çiftçi, TC kimlik numarasının son rakamı 4 ile 6 olan üreticilere paralarının 17 Mart, T.C kimlik numaralarının son rakamı 8 olanların ise 24 Mart tarihinde paralarını alabileceklerini sözlerine ekledi. trthaber.com.tr

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder