Yükleniyor...
Son Dakika
12.3.2017

Birlikten destekleme kredisi

Trakya Birlik Ortakların 2017 yılı yağlık ayçiçeği ekim dönemi tarla hazırlıklarına katkı sağlamak ve yağlık ayçiçeği ekimini teşvik etmek amacıyla destekleme kredisi kullandıracak.

Kredi nakdi kullandırılacak

Trakya Birlikten yapılan açıklamada, ortakların  2017 yılı yağlık ayçiçeği ekim dönemi tarla hazırlıklarına katkı sağlamak ve yağlık ayçiçeği ekimini teşvik etmek amacıyla destekleme kredisi kullandırılacağı belirtildi. Açıklamada, "Birliğimize bağlı Kooperatiflerimiz tarafından ortaklarımıza bu yıl da geçmiş yıllarda olduğu gibi `Destekleme Kredisi` adı altında nakdi kredi kullandırılıyor." ifadesine yer verildi. 

 

 

En az 1 ton ürün teslim etmiş olma şartı var,  kredi dağıtımına 14 Mart 2017 tarihinde başlanacak

 

Birlik açıklamasında şunlar kaydedildi: 

"2016/2017 iş yılı alım kampanyasında rekolte beyannamesi vererek taahhüt ettiği ürünün en az %50`sini tamamlamış ve kooperatife en az 1 tonluk yağlık ayçiçeği ürünü teslim etmiş, halen kısa ve uzun vadeli vadesi geçen borcu bulunmayan ortaklarımıza teslim ettiği ürünle doğru orantılı olarak kredilendirme limitleri dahilinde destekleme kredisi kullandırılacak olup, kredi dağıtımına 14 Mart 2017 tarihinde başlanacaktır.

 

 

Vadesi 30 Eylül 2017 olacak

 

2016/2017 iş yılında rekolte beyannamesinde taahhüt ettiği ürünün en az %50`sini tamamlamış ve kooperatife en az 1 ton ayçiçeği ürünü teslim etmiş olan Ortaklarımıza, teslim ettikleri her bir birim Ton için 300 TL, 2016/2017 iş yılında rekolte beyannamesinde taahhüt ettiği ürünün en az %50`sini tamamlamamış olmakla birlikte, kooperatife en az 1 ton ayçiçeği ürünü teslim etmiş olan Ortaklarımıza, teslim ettikleri her bir birim Ton için 150 TL nakdi kredi kullandırılacaktır. Kullandırılacak nakdi `Destekleme Kredisi`nin  vadesi 30 Eylül 2017 tarihindedir." 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar

  • metin badem
    14 Mart 2017 Salı

    faiz oarınını göremedim. faiz yoksa teslim edilen üründe fiyat kesintisi olacakmı kolay gelsin


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder