Yükleniyor...
Son Dakika
14.3.2017

Bayraktar’dan Hollanda’ya tepki

TZOB Genel Başkanı Bayraktar: “Hollanda, uygulamalarıyla açık bir şekilde suç işlemiş, demokrasi, hukuk devleti ve insan haklarını ihlal etmiştir”

 

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Hollanda’nın demokratik hakların kullanımını engellediğini bildirerek, “Hollanda uygulamalarıyla açık bir şekilde suç işlemiş, demokrasi, hukuk devleti ve insan haklarını ihlal etmiştir” dedi.

 

Bayraktar, yaptığı açıklamada, bir NATO üyesi olarak Türkiye’nin müttefiki olan Hollanda’nın, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na uçuş izni vermemesi, kendi toprağımız olan konsolosluk toprağına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya’nın girişinin engellenmesi açık bir suçtur.

 

Türkiye ve insanlığın ortak değerleri olan demokrasi, hukuk devleti ve insan haklarını çağdışı bir şekilde ihlal eden Hollanda’nın, bu politikalardan acilen vazgeçmesi gerektiğini belirten Bayraktar, şunları kaydetti:

 

“Hollanda, Türkiye ile uzun yıllara dayanan ticari ilişkileri olan bir ülkedir. 400- 450 bin Türk vatandaşı bu ülkede yaşamaktadır. Üyesi olduğu Avrupa Birliği’ne Türkiye aday bir ülkedir. Bütün bu ilişkilere rağmen Hollanda’nın fevri davranışını anlamakta güçlük çekiyoruz.

 

Terör örgütlerinin toplantılarına izin verip de Türkiye Cumhuriyeti’nin Bakanlarına çağdışı bir şekilde engel çıkaran Hollanda’yı şiddetle kınıyoruz. Türkiye konumuyla, nüfusuyla, tarihiyle, siyasi ve askeri gücüyle büyük bir ülkedir. Hollanda’nın bunu bilerek hareket etmesinde fayda vardır.”





Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *



Yorumu Gönder