Yükleniyor...
Son Dakika
17.3.2017

Çiftçilere Yüksek Verimli Patates Tohumluğu Dağıtıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Giresun İl Müdürlüğü:

 

Giresun ilinde yemeklik patates üretimini artırmak amacıyla yapılan çalışmalar hakkında Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Muhammet Angın şu açıklamayı yapmıştır:


“Patates bitkisinin verimini belirleyen ana etkenlerden birisi kullanılan tohumluğun kalitesidir. Bu çerçevede İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz tarafından 250 ton sertifikalı patates tohumluğu temin edilerek 2017 yılı üretim sezonu öncesinde Giresun merkez ve ilçelerimizdeki  çiftçilerimize dağıtılmıştır.


Yaklaşık 1000 dekar alana dikimi yapılacak olan, hastalık ve zararlılardan ari, üstün vasıflı, yüksek verimli, ruhsatlı ve sertifikalı tohumluk ile öncelikle verim artışı sağlanacaktır.  Kaliteli yemeklik yumru yanında, çiftçilerimizin önümüzdeki 2-3 yıllık süreçte kullanacakları iyi vasıflı, genetik açılmaya maruz kalmamış  tohumluk ihtiyaçlarını da kendi üretimlerinden  karşılamaları mümkün olacaktır. Bu çalışma neticesinde ilimizde yemeklik  patates üretiminin önemli ölçüde artırılması  hedeflenmektedir. Çiftçilerimize bereketli ve bol kazançlı bir üretim sezonu diliyoruz. ” 

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar

  • Mustafa erkan
    18 Mart 2017 Cumartesi

    Ben nıgdelıgım bizim burada öğle güzel girişimcilik yok helal olsun giresun valiliğine


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder