Yükleniyor...
Son Dakika
24.3.2017

Çiğ süt destekleri ödenecek

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından ödenen çiğ süt destekleri hak edişleri tamamlandı.

 

Konuya ilişkin açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bolu İl Müdürlüğü, 2016 Yılı Çiğ Süt Desteklemesi İşlemleri Tamamlandığını belirtti.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bolu İl Müdürlüğü, “Bolu İlinde 2016 yılı Çiğ Süt Desteklemesi kapsamında; 4 dönemlik süt destekleme başvuru ve hak edişleri tamamlanmış olup, Ekim-Kasım-Aralık Dönemi ödemelerinin bakanlıkça yapılması beklenmektedir” açıklamasını yaptı.

 

İl Müdürlğü açılamasında “Bu dönemde il genelinde 3969 kişiye 11.434,66 ton süte karşılık, 633.960,97 TL destekleme ödemesi yapılacaktır. Bununla birlikte 2016 yılında ödenen toplam tutar; 50.212,92 ton süte karşılık 2.649.866,92 TL olacaktır” ifadesine yer verdi.

 

Bilindiği gibi Çiğ Süt Desteği’nden yararlanmak için; ulusal düzeyde üst örgütlenmesini tamamlamış bir yetiştirici/üretici örgütüne üye olmak, süt müstahsil makbuzlarını her ay düzenli olarak, başvuru dilekçelerini ise üç ayda bir duyurulduğunda birliğe teslim etmek ve süt satışı yapılan işletmeler, birlikler ya da süt toplayıcıları ile Süt Alım Satım Sözleşmesi İmzalamak gerekmektedir. Süt alım satım sözleşmeleri imzalanmadığı takdirde tebliğde belirtilecek bir tarihten itibaren destekleme ödemelerinden yararlanılamayacaktır” dedi.

 

İl Müdürlüğü, 2017 yılı için yeni döneme ait başvurular ileriki tarihlerde yapılacağını bu işleminde birlikler üzerinden duyurulacağını açıkladı. Bolu Tarım il müdürlüğü bu işlemler içinde 2017 yılı için Hayvancılık Desteklemeleri Hakkında Uygulama Esasları Tebliğinin beklenmekte olduğunu kaydetti. 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder