Yükleniyor...
Son Dakika
25.3.2017

Bakan Çelik: 20,5 lira fiyatla et satacağız

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 20,5 lira fiyatla dondurulmuş karkas sığır eti satışı yapılacağını söyledi.

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, son günlerde spekülatörlerin boşdurmadığını belirterek, kırmızı et piyasasını speküle edici girişimlere izin verilmeyeceğini söyledi.

 

Bakan Çelik, Türkiye'de yeterli miktarda kesim olgunluğuna gelmiş kasaplık sığır bulunduğunu belirterek, piyasaları olumsuz etkileyecek girişimlere kesinlikle izin vermeyeceklerini bildirdi.

 

Bakan Çelik, yazılı açıklamasında, Türkiye'de kesimlik hayvan arzında bir sıkıntı olduğuna ilişkin iddialara karşı, Türkiye'de yeterli miktarda kesim olgunluğuna gelmiş kasaplık sığır bulunduğunu ifade etti.

 

Buna rağmen son günlerde spekülatörlerin boş durmadığını vurgulayan Çelik, "Kırmızı et piyasasında fiyatları tırmandırma gayreti içinde olanları görmezden gelemeyiz. Piyasaları speküle edici girişimlere kesinlikle izin vermeyeceğiz. Et ve Süt Kurumumuz devreye girmiş bulunuyor. Pazartesiden itibaren, kasaplarımıza kilogramı 22,5 lira fiyatla taze karkas sığır eti, yemek ve et sanayicilerine de 20,5 lira fiyatla dondurulmuş karkas sığır eti satışı yapılacak." değerlendirmesinde bulundu.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar

 • erkan aynacı
  16 Mayıs 2017 Salı

  ithal besilik danalarıda 10lira hadi 12 tl ye getir o zaman kendi azınızla düşüyosunuz madem et orda ucuz gözüde bizim gibi üreticiye diktiniz yazık bu ülkede üreten enayidir üretme kardeşim yanımda 12 kişi çalışıyordu şimdi 3 kişi sonra işsizlik % 13 az bile çekin elinize artık üzerimizden yeter...

 • Davut Yıldız
  30 Mart 2017 Perşembe

  Sayın Bakanım İsterseniz 5 liraya satın biz eti Ancak Kurban dan kurbana görüyoz

 • Erhan Çiçek
  25 Mart 2017 Cumartesi

  Canlı kilogramını 18 TL'dan verdiğiniz ithal hayvanı 20,50 TL' ye nasıl kurtaracak heleki yeme yapılan zamlardan sonra.

 • Ercan olmez
  25 Mart 2017 Cumartesi

  Sayin bakan eger bu yem fiyatlarinda ni degisiklik yapmadan et fiyati 20.5 tl indirirse ureticinin ipini cekmis olur ureticinin para kazanmasini istiyorsa yem fiatlarini gozden gecirlmeli diyorum yoksa ciftci bomliycak


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder