Yükleniyor...
Son Dakika
2.4.2017

Maliye Bakanı: Yerli üretimi koruyacağız

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yaptığı açıklamada, "Hem yerli üretimi koruyacağız ve büyüteceğiz hem de piyasaya bir düzen vereceğiz çünkü vatandaş et, kıyma alırken fiyata bakıyor, ne yalan söyleyeyim ben de önemsiyorum. Et fiyatlarının artmaması lazım." dedi.

 

Referandum için "Evet" kampanyası çalışmalarını yüreten Maliye Bakanı vatandaşlarla da bir araya geldi. Esnafla sohbet eden ve sorunlarını dinleyen Ağbal, 16 Nisan'da gerçekleştirilecek referandum da destek istedi. Ağbal, kasap ziyareti sırasında kıyma ve et fiyatlarını sordu.

 

Esnafın, kıymanın kilosunu 33 liradan sattığını belirtmesi üzerine Ağbal, "İki gündür soruyorum, 37'ye de 32 liraya da var. 33 lira seninki gayet iyi." dedi.

 

Ağbal'ın konuşmalarından öne çıkan konular şöyle oldu:

"Hem yerli üretimi koruyacağız ve büyüteceğiz hem de piyasaya bir düzen vereceğiz çünkü vatandaş et, kıyma alırken fiyata bakıyor, ne yalan söyleyeyim ben de önemsiyorum. Et fiyatlarının artmaması lazım." 

"Yem satanlar devletin kaldırdığı KDV'yi kendileri fiyata eklediler o zaman. O da doğru değil. Vatandaşa biz iyilik olsun, maliyetler aşağıya gelsin diye yaptık. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Maliye Bakanlığı olarak Gıda Komitemiz var. Hep beraber çalışacağız, bu meseleye çözüm bulacağız. Üretici de kasap da kazansın, vatandaş da ucuza et yesin. İnşallah bunu yapacağız."

 

"Bugün Türkiye'de 'Bu anayasa değişikliği demokraside sıkıntı yaratacak' diyenlerin kendisi, yıllardır bu ülkede demokrasinin hep güdük kalmasının müsebbipleridir."

 

"Bunlar hiçbir zaman demokrasi sevdalısı olmadılar. Hiçbir zaman için sırtlarını millete dayamadılar. Bunlar yıllardır bu ülkede siyaseti vesayet makamlarıyla kol kola yürütmediler mi? Sandıkta vatandaş oy kullandı, ertesi gün bunlar ellerini ovuşturdular, birtakım medya patronlarıyla, birtakım sivil olmayan yapılarla el ele verip bize demokrasi oyunu oynadılar. Bir tiyatro sahnesi gibi Türkiye'de on yıllarca bu milletin iradesini hiçbir zaman için gerçek manada kullanmaya imkan vermediler.

 

AK Parti'nin iktidara gelmesi ile ilk defa bu kadar devletle milleti barıştı, devlet milletiyle sorunlarını ortadan kaldırdı, millet devletine güvenmeye başladı. Bu süreç boyunca da sürekli bir şekilde bu kutlu yürüyüşü durdurmak, engellemek istediler. Parti kapatmalarını, Cumhuriyet mitinglerini, Gezi Parkı olaylarını arka arkaya yaşadık. Bugünlere kolay gelmedik, bugün eğer bu noktadaysak geçmişi de hiçbir zaman için unutmayacağız. 16 Nisan bütün bu taşlı, engebeli yollarda bir engebeyi, bir taşı daha atlayacağımız bir gün olacak."

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder