Yükleniyor...
Son Dakika
3.4.2017

Kırmızı ette analiz toplantısı yapıldı

Kırmızı et üretim ve işlenmesinde işbirliği süreçlerinin analizi projesi açılış ve farkındalık toplantısı Erzurum da yapıldı

 


Tarım Reformu Genel Müdürlüğü ve Türkiye Sanayi ve Sevk Merkezleri Enstitüsü (TÜSSİDE) nce düzenlenen “Kırmızı et üretim ve işlenmesinde işbirliği süreçlerinin analizi projesi” Açılış ve Farkındalık toplantısı 23.03.2017 tarihinde Erzurum’da gerçekleştirildi. 


Toplantıya; Erzurum Milletvekili Sayın Orhan DELİGÖZ, , Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Mehmet SEKMEN, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Sayın Faruk FIRATOĞLU, TÜSSİDE Enstitü Müdürü Sayın Tezer BATTAL, Erzurum Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman AKAR, İl Müdür Yardımcıları, Enstitü Müdürleri, Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri, Akademisyenler, Sektörde Söz Sahibi Üreticiler, Sektörle İlgili Sivil Toplum Örgütlerinin Başkanları ve Basın Mensupları ve Proje ekibi katıldı.


Gerçekleştirilen Açılış ve Farkındalık Toplantısında; “ Kırmızı Et Üretim ve İşlenmesinde İş Birliği Süreçlerinin Analizi” Projesi çok sektörlü, entegre ve katılımcı çalışma gerektiren bir proje olduğu vurgulandı.


Ayrıca nüfusun önemli bir bölümüne istihdam sağlayan, gıda ihtiyacının karşılanmasına yardımcı, sanayi sektörünün birçok dalına ekonomik gelir sunan ve ihracat potansiyeli ile de ekonomiye yüksek katkıda bulunan sektörün, kırmızı et üretimi ve işlenmesindeki sorunların ele alındığı toplantıda, akademisyenler tarafından mevcut problemler tanımlanarak çözüm için yapılması gerekenler anlatıldı.

 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder