Yükleniyor...
Son Dakika
5.4.2017

Şap Aşılama Kampanyasının süresi uzatıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Giresun İl Müdürlüğüden:

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız tarafından ülke genelinde uygulamaya konulan “Bölgesel Risklerin Azaltılmasına Dayalı Şap Hastalığının Kontrol ve Eradikasyon Projesi” kapsamında;  2 Ocak - 31  Mart 2017 tarihleri arasında büyükbaş hayvanlara yönelik olarak düzenlenen ‘İlkbahar Dönemi Şap Aşılama Kampanyası’ 17 Nisan tarihine kadar uzatılmıştır.

 

Kampanyada, Giresun ili genelinde bugüne kadar 81 bin 110 büyükbaş hayvan aşılanmış ve yıl boyunca veteriner ekiplerimizce yürütülen bu yoğun saha çalışmaları neticesinde 2017 yılının ilk üç ayında ilimizde şap hastalığı vakasına rastlanılmamıştır.

 

Ayrıca ilkbahar dönemi saha çalışmalarında 3 aylıktan büyük dişi buzağılara Brusella  aşısı ve kedi-köpeklere Kuduz aşısı uygulamalarına  devam edilmektedir. Aşılama bilgileri VETBİS (Veteriner Bilgi Sistemi) elektronik veri tabanına kaydedilmektedir.

 

İlgililere duyurulur. 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder