Yükleniyor...
Son Dakika
5.4.2017

2017 Yılı Yağlık Ayçiçeği Alımı Planlaması

ekirdağ Bölge Birliği faaliyet alanında bulunan çiftçilerce 2017 yılında üretilecek ayçiçeğinin ürün değerlendirme kapsamında planlı bir şekilde alınabilmesini teminen Merkez Birliği Pazarlama Daire Başkanlığı yetkililerince kooperatif ve fabrika ziyaretlerinde bulunularak Tekirdağ Bölge Birliğinde bir toplantı gerçekleştirildi.

 

Yapılan kooperatif ziyaretlerinde ayçiçeği muhafazasında kullanılan depolar, silolar incelenerek kooperatif çalışanlarının 2017 yılı alım dönemi için önerileri dinlendi. Tarım Kredi Birlik fabrikalarına yapılan ziyarette ise fabrikaların depolama kapasitesi ve 2017 yılı alım dönemi için yapılan hazırlıklar hakkında bilgi alındı.

 

Yapılan saha ziyaretlerinin ardından 29 Mart 2017 tarihinde Tekirdağ Bölge Birliğinde gerçekleştirilen toplantıya;  Merkez Birliğini temsilen Pazarlama Daire Başkanı G. Hakan Şahin, Sözleşmeli Üretim ve Ürün Geliştirme Müdürü Mehmet Erol, Tekirdağ Bölge Müdür Yardımcısı İlhan Akyol, Bölge Birliğine bağlı kooperatiflerin yetkilileri ve Tarım Kredi Birlik Genel Müdürü Mahmut Candan,  Sözleşmeli Üretim ve Ürün Geliştirme Müdürlüğünden Yönetmen Yasin Dursunile şirket yetkilileri katıldı.

 

Yapılan toplantıda 2017 yılında yağlık ayçiçeği alımının planlı, dinamik bir şekilde yapılabilmesi, üreticilerin 2016 yılında olduğu gibi 2017 yılında da fiyat ve alım memnuniyetinin sağlanması amacıyla ayçiçeği yağ oranı, fire, nem ve yabancı madde kriterleri, alım fiyatı ve usülü üzerinde tüm paydaşlarca mutabakata varıldı.

 

Alım döneminde kooperatiflerin ihtiyaç duyacağı teknik cihazların alınması kararlaştırılırken ekim dönemi öncesi kooperatiflerle sözleşmeli üretim modeli hususunda sözleşme yapan çiftçilerin ürününe Tarım Kredi Kooperatiflerince alım garantisi verileceğinin altı çizildi. Tarım Kredi Kooperatiflerince, ‘Sözleşmeli Üretim Modeli’ sayesinde kooperatifler ile Tarım Kredi Birlik işbirliğinde 2017 yılında 50 bin ton’a kadar yağlık ayçiçeği alımının hedeflendiği vurgulandı. 

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder