Yükleniyor...
Son Dakika
16.4.2017

Küpesiz Hayvanların Küpelenmesi İçin Yeni Bir Şans Verildi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Düzce İl Müdürlüğü:

 

Daha önce herhangi bir nedenle hiç küpe takılmamış büyükbaş ve küçükbaş hayvanların tanımlama mevzuatımızda yapılan geçici değişiklik ile küpeletmeleri için yeni bir hak verildi.

 

Bu nedenle herhangi bir nedenle kayıt altına alınamamış (kulağı delik olmayan) her yaştaki sığır cinsi hayvanlar ile koyun ve keçi türü hayvanların 31.12.2017 tarihine kadar küpelenerek TÜRKVET'te kayıt altına alınması gerekmektedir. Gerek yetiştiricilerimizin bireysel başvurusu, gerek ise aşılama ve küpeleme döneminde Veteriner Hekimlerimiz tarafından tespit edilen sığır, koyun ve keçi cinsi hayvanlar küpelenerek yetiştiricilerimizin mağduriyeti giderilecektir.

 

Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu “ Büyükbaş ve küçükbaş hayvanları küpesiz olan yetiştiricilerimizin 31 Aralık 2017 tarihine kadar hayvanlarını küpeletmeleri durumunda herhangi bir cezai işlem uygulanmayacaktır’’ dedi.

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder