Yükleniyor...
Son Dakika
18.4.2017

Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Eğitimleri Tamamlandı

 

 

Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü, KOSGEP Müdürlüğü  ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile yürütülmekte olan ‘Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı’ kapsamında; daha önce Bulancak ve Giresun merkezde düzenlenen  kursun üçüncüsü ve sonuncusu 25 genç kadın çiftçinin katılımıyla 12-17 Nisan tarihleri arasında Espiye ilçesinde gerçekleştirilmiştir.

 

Böylece ilimizde toplam 75 kadın çiftçimize İŞKUR işbirliği ile istihdama yönelik sertifikalı ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ (32 saat süreli: 4 gün eğitim+1 günde iş fikrinin projeye dönüştürülmesi) verilerek programın birinci aşaması başarıyla tamamlanmıştır.

 

Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı 2017 yılında “Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor’’ ile kırsal alanda yaşayan ve yoğun olarak tarımın içinde yer alan 18-40 yaş arası genç kadınlara yönelik faaliyet gösterecektir. Program ile kırsal alanda genç kadınlara yönelik sürdürülebilir iş olanaklarının yaratılması mevcut istihdam olanaklarının korunması amaçlanmıştır.

 

Giresun ilimizin de içinde olduğu 16 İlde kadın girişimcilerin hazırladığı projelerden dereceye girenler Türkiye Finali için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımıza gönderilecek ve  komisyon tarafından değerlendirmesi yapılarak dereceye giren projeler belirlenecektir. Bakanlıkça tespit edilecek bir ilde ödül töreni düzenlenerek dereceye giren projelere destek ödülleri verilecektir.”

 

Giresun İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder