Yükleniyor...
Son Dakika
22.4.2017

Domates doları da euroyu da solladı

Mersin sebze halinde domatesin kilosu yeni sezon öncesinde 4 lirayı aşarak, doları ve euroyu geride bıraktı.

 

Mersin’de hasat sezonunun öncesindeki yüksek talep domates fiyatını yükseltti. Sebze halinde 4 lirayı geçen domates fiyatındaki yükselişin geçici olduğu belirtildi. Komisyoncular da yüksek fiyatın aldatıcı olduğunu, hasadın başlamasıyla birlikte fiyatın düşmesinin beklediklerini dile getirdi.

Erdemli Yaş Sebze Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Fazıl Koşar, "Hava şartları nedeniyle, kışın sert geçmesi nedeniyle normalde nisan başında yapacak olduğumuz domates hasadımız bir ay gecikmiş bulunmakta. Ürettiğimiz mallar şuanda ancak iç piyasamıza yetecek düzeyde, daha doğrusu yetmemekte. Fiyatlarımız şuan 4 lira seviyelerinde fakat bu bir suni fiyat. Esas mayıs ayında oluşacak domates fiyatımız bizim için geçerli olan" dedi.

 

TGRT HABER:

Bu Habere Ait Fotoğraflar

Bu Habere Ait Yorumlar


" Okuyucular tarafından www.ulusaltarim.com 'da yayınlanan içeriklere ilişkin yapılan yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. "

" Okuyucu yorumları hukuka uygunluk veya güncel bilgi içerip içermediği hususları bakımından değerlendirilmemekte, yorumlar otomatik olarak onaylanmaktadır. www.ulusaltarim.com, yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. "

" Köşe yazarının kaleme aldığı yazıların her türlü hukuki sorumluluğu yazarın kendisine aittir.
Ulusal Tarım, yazarların düşünce özgürlüğüne müdahale etmemektedir. "
Adınız *

E-Posta * (Yorumda Görünmeyecektir.)

Yorumunuz *Yorumu Gönder